Skocz do zawartości

320d demontaż wtrysków


dobi

Rekomendowane odpowiedzi

witam

W związku z pojawieniem się cykania na 3 cylindrze przymierzam się do wyjęcia wtryskiwaczy i sprawdzenia ich (lub wymiany samych podkładek miedzianych). Auto to 320d 150KM (EURO 3), a wtryski zgodnie z katalogiem BOSCH 0 445 110 131, chciałbym zrobić sobie prowizoryczny młotek bezwładnościowy lub ściągacz śrubowy i potrzebuje wymiarów gwintów we wtryskiwaczu tzn. gwint nakrętki z cewka, oraz gwint śruby wewnętrznej z otworem na imbus 10mm.

 

Może ktoś posiada jakiś stary wtryskiwacz od tego silnika i może zmierzyć powyższe gwinty lub wykonywał już taka czynność i posiada takie adaptery, jeszcze jedno pytanie czy lepiej wykonać adapter do ściągacza zamiast nakrętki z cewką, czy może wkręcany do wnętrza wtryskiwacza, chodzi mi który będzie pewniejszy pod względem możliwości możliwości uszkodzenia wtryskiwacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek spróbuj je podważyć zwykłą łapką może wyjdą. Ja wydałem tysiaka na zestaw do wyciągania wtrysków a okazało się że wszystkie wyjąłem prawie samymi rękami.

 

A tak poza tym, daje daje coś wymiana samych podkładek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do demontażu wtryskiwaczy zabierałem się podobnie jak autor postu :D. Najpierw naoglądałem się filmików na YT, poczytałem forum, resztki włosów mi stanęły i zrzedła mina. Poszukiwałem urządzonka ( tzw. przez fachmenów "koniobijki" :D) a na koniec spróbowałem po prostu podważając większym śrubokrętem pokręcać prawo - lewo i ... wyszły jak złoto prawie bez wysiłku.

Nie rób tych błędów co ja - spróbuj najpierw :cool2: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama wymiana podkładek pewnie nic nie da, czytałem że podkładki można sprawdzić używając wd-40 i pryskając w miejsce umieszczenia wtrysków na uruchomionym silniku jeśli pojawią się pęcherze to podkładka przepuszcza.

Co do możliwości zapieczenia wtryskiwaczy to chce być zabezpieczony i jeśli wyjdą łatwo to super, ale jak któryś będzie mocno siedział to przyda się ściągacz

Mam jeszcze jedno pytanie jaka jest średnica dolnej części wtryskiwacza (końcówki rozpylacza) bo pewnie bedzie trzeba użyć frezu (17mm zgodnie z informacjami na necie), a jest on zakończony wałeczkiem który zapobiega dostaniu się syfu do komory spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.