Skocz do zawartości

E46, 320d, 1999r. Świdnica - WBAAL71030KE65573


Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć można to zbadać chyba na kompie.

 

Nie wiem już. Nie wiem, czego szukać...

 

Jesli koniecznie upierasz sie na 320d, to najlepiej wsiąść w samochod i obejżec 5-7 egzemplarzy. Najlepiej zacząć od tych ze swojej okolicy, by nie tracic za duzo czasu i kasy na przejazdy.

 

Nastaw sie że ideału za tą kase nie kupisz.

Wróżenie na forum z tak lakonicznych opisów i niewyraznych fotek też nic nie da. Wiadomo ze kazde z tych aut bedzie po mniejszych lub wiekszych przejsciach blacharskich, jedne bedzie miało lepsze to inne cos innego, trzeba wybrac to co najlepiej rokuje na przyszłosc.

Przy okazji przejedz sie też 318i. Wg mnie przy dzisiejszych cenach ropy i znanej usterkowosci przedliftowego 320d (oraz wiekszych przebiegach aut z dieslami) zakup takiego auta powoli mija sie z celem. Chyba ze masz rope za darmo lub półdarmo.

Kup 318i, chcesz jezdzic tanio to załóz dobry gaz i bedziesz jezdzic duzo taniej niz 320d. W dodatku benzyniak ma mniej trapiacych go usterek niz 320d, no i łątwiej o benzyniaka w bdb stanie z sensownym prawdziwym przebiegiem.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam...ale mu poradziłeś...kup benzynę i zagazuj....brawo. A ten gaz to samo dobro przecież.... :duh:

 

Chłopak szuka dizla , to trzeba mu radzić w sprawie dizla..

Ja miałem e46 320d z 2001r (136KM) w automacie . Złego słowa o aucie nie powiem. Jeździłem nią prawie 4 lata. Totalnie nic nie działo się z silnikiem. Pierwszej zimy miałem małe problemy z odpalaniem przy dużych mrozach, ale zawsze zapalił. Okazało się że 3 świece były przepalone. To tyle co wymieniłem w aucie przez te lata.Oczywiście nie licząc olejów i filtrów. Autem przejechałem ok. 50 tys. km (zawsze miałem dwa auta, stąd nizsze przebiegi). Nawet klocków hamulcowych nie wymieniałem, bo nie było potrzeby.Do zawieszenia też nie zaglądałem bo nie było potrzeby. Dodam że dbam o swoje samochody. Auto użytkowane było głównie w mieście.

Wyszukałem je w niemczech i sam osobiście sprowadziłem. Miało przetarty przedni lewt botniki i felgę. Technicznie było super.

 

Reasumując - słuchaj wszystkich,ale kieruj się swoim rozumem. Auto trzeba sobie wyszukać. Oczywiście możesz trafić na lepsze i gorsze.Rozumiem że w Polsce jest kilka dobrych e46, ale niestety mają je uzytkownicy forum i niestety nie sprzedają :mrgreen: . Szukaj, na pewno coś znajdziesz. Oczywiście na pewne sprawy trzeba przymykać oko, bo są to samochody które maja kilka bądź kilkanaście lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak szuka dizla , to trzeba mu radzić w sprawie dizla..

 

Jak szuka dizla 320d w kwocie 11-12 tys zł to niech zupełnie daruje sobie e46, takie jest moje zdanie i to poparte wieloma faktami.

 

Jak chce koniecznie diesla i ma taka kase to niech kupi golfa lub polo i bedzie zadowolony.

Edytowane przez Maciek323
spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, pouczyliście mnie po prostu, że za tą kwotę ciężko coś znaleźć, a moje pytanie powstało oczywiście z faktu, że takie są dostępne na allegro i to nie jedna, nie dwie, jest ich sporo. Też wydawało mi się, że cena zbyt niska, ale ponieważ się nie znam - uderzyłem do Was na forum po radę, zamiast drapać się po głowie

 

Polówki nie kupię, bo mi się nie podoba, golfa takiego jak mój skradziony nie dostanę. Czas więc myśleć o czymś całkiem innym ;)

 

Dzięki za Wasze opinie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz szukac e46, ale nastaw sie na długie poszukiwania.

 

Nie wiemy tez czego oczekujesz od auta... jedni chca zeby bylo idealne, inni zeby miało 4 kola i jechalo do przodu.

 

Na prawde w tej cenie nie ma za duzego wyboru godnych aut, szczególnie jesli pod uwage bierzemy tylko diesle.

 

Moim zdaniem przepros sie z benzyna i szukaj 318i... a jak koniecznie diesla to e36 325 TDS - z tą kasą kupisz konkretnie wypasiony i zadbany egzemplarz...

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Golfa miałem 4 lata, jeździł bardzo fajnie, wszystko w nim działało bez zarzutów, przyspieszał wyśmienicie, zamykał licznik jak trzeba było, a okazuje się, że był bity, nie jakoś ostro, ale był w tylne prawe drzwi i coś też było z prawym błotnikiem z przodu. Prawda, że nie trzeba było obawiać się poważnych usterek w silniku, bo był to TDI klekot z turbo, bez żadnych pompowtryskiwaczy.

 

Ogólnie ja potrzebuję auta, które będzie służyło bez drogich usterek, które technicznie jest sprawne i mnie nie zabije, a będzie bezpieczne. To, że np. błotnik zmieniony lub klapa - nie ma znaczenia - jeśli dobrze naprawione, podłoga jest cała i auto będzie jechało po zakręcie jak należy, to dla mnie ok. Różne przypadki bywają, sam miałem kilka przygód np. trafiona sarna audicą a4. Były do wymiany chłodnice, maska, reflektory i zderzak. Ale poza tymi elementami auto było sprawne, choć nie do zaprzeczenia - już bita. Czasami ktoś Cię otrze, wpadniesz w zaspę itd, ale auto de facto jest nadal sprawne. Zmierzam do tego, że nie każde BUM oznacza, że samochód jest na złom, trzeba to zbadać w konkretnym wypadku, bo wymieniony błotnik nic wielkiego jeszcze nie znaczy. Nie chcę nim jeździć na zloty. Dlatego akceptuję jakieś wymiany części blacharskich w samochodzie, który ma ponad 12 lat.

Powiem szczerze, że już bardziej irytowałaby mnie np. nieoryginalna gałka skrzyni lub coś ułamanego, podrapanego w środku (klamka, jakiś przełącznik, uchwyt na napoje itd.) - tego nienawidzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ładne są, a jak jeżdżą.

nie ma co gadać :D

nie w tym celu wrzuciłem.

jak ktoś tego szrota będzie jeszcze raz wrzucał to jest do porównania przebieg i opis.

powinien być taki punkt w regulaminie zresztą :mrgreen:

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.