Skocz do zawartości

Gong po zapięciu pasa ...


christopcheer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowy, auto też pierwsze, więc proszę o wyrozumiałość na dziwne pytania ... :D

Po zapięciu pasa kierowcy odzywa mi się w nierównomiernych odstępach gong (inaczej sygnał dźwiękowy). Po odpięciu pasa przestaje. Zadziwia mnie to ... :shock: powinno być odwrotnie prawda ??? Jakie mogą być tego przyczyny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wyświetlacz między zegarami? Czy sylwetkę auta czy w formie komunikatów? Zawsze przy gongu na desce pojawia się konkretny komunikat związany z danym gongiem. Najczęściej gong dotyczy rzeczy typu: temperatura zewnętrzna +3.0', zasięg na paliwie 50km i tego typu rzeczy. Przypatrz się na deskę czy pojawia się z gongiem/tuż po gongu jakiś komunikat lub kontrolka.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz wyświetlacz między zegarami? Czy sylwetkę auta czy w formie komunikatów? Pzdr.

 

Wyświetlacz jest w formie komunikatów, ale jego prawa strona jest prawie nieczytelna, muszę też coś z tym zrobić. Zastanawiam się czy w związku z tym nie widzę kontrolki świec żarowych ? Jak jest zimny to kontrolka się nie pali i nie wiem ile je grzać. Auto ma webasto, czy to ma coś z tym wspólnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wersja z wyświetlaczem komunikatów (duże OBC) nie ma kontrolki grzania świec, tylko pokazuje się komunikat PRE HEATING (mogłem przekręcić :lol: ) i w tym momencie auto grzeje świeczki.

Ale nie przypominam sobie żeby grzanie świec było poprzedzone gongiem :roll:

Webasto nie ma nic do grzania świec, grzanie zależy od temperatury silnika.

No chyba że dogrzejesz silnik webastem (zima) to wiadomo że krócej będzie grzał świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej napisano - nie ma tu kontrolki świec żarowych. Jeśli na dworze jest już dostatecznie zimno to przy przekręcaniu kluczyka pojawia się komunikat PREHEATING (jeśli menu jest po angielsku) lub VORGLUHEN (jeśli jest wersja językowa niemiecka). Jak zgaśnie to możesz kręcić silnik.

Skoro prawa strona wyświetlacza jest nieczytelna to spróbuj przynajmniej - przy gongu - odczytać to co jeszcze widać. Może uda się skojarzyć komunikat i będzie wiadomo dlaczego gonguje.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.