Skocz do zawartości

BMW E36 1,8 TDS DUŻO PALI


dawid27ino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tu nowy więc z góry sorki za jakiekolwiek błędy na forum tzn nie ten dział itd.

Przechodząc do tematu. Od 3 miesięcy posiadam BMW E36 96r z silnikiem 1,8 tds.

Problem mam taki, że po mieście pali mi ok.10-11 litrów przy jeździe do 2tys.obrotów.

Chciałem spytać czy one tyle palą czy może muszę odwiedzić mechanika który podłączy mi go pod kompa i ustawi konty wtrysków dawkę paliwa itd.? Wcześniej miałem golfa3 1,9tdi więc tam coś takiego było możliwe a w BMW nie bardzo wiem czy takie rzeczy się reguluje. Dodam jeszcze, że pompa jest trochę mokra od góry tak jakby gdzieś delikatnie ropa leciała.

Trochę kopci na czarno. Ale jak to diesel tym bardziej BMW to chyba norma?

Jeśli ktoś może mi pomóc to z góry bardzo dziękuję Egr zaślepiłem. Prędkość maxymalna to 150 km/h później masakra żeby dalej przyspieszał.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest żadna norma w BMW-czarne zadymienie. Skąd takie info? :shock:

Reguluje sie kąt wtrysku i dawke (nastawnikiem),do tego dochodzi uszczelnienie nastawnika.

Jedź do kogoś kto ma oprogramowanie do BMW.

http://images75.fotosik.pl/97/7ea837af20c745c4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże spalanie może być spowodowane uszkodzonym mapsensorem (czujnikiem w kolektorze dolotowym) Posprawdzaj szczelność dolotu i skoro pompa się poci to może wymagać uszczelnienia. Ale najlepiej pojedź na kompa i niech sprawdzą co jest nie tak bo możesz wpakować kupę kasy a okaże się ,że to duperel. Poza tym w tadek wymaga by co jakieś czas korekcji dawki paliwa. Jak jest wszystko dobrze ustawione i sprawne to tadek nie kopci.(przynajmniej moje nie )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.