Skocz do zawartości

DIS Konfiguracja z ICOM


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Chłopaki jeszcze takiego tematu chyba nie było wszystko związane z konfiguracją DIS z emulatorem głowicy. A jak skonfigurować DISa z fizycznym ICOMEM? IP mojego icoma to 169.254.92.38, jakie ustawienia są potrzebne do DIS V57 od trandolfa? Trzeba ustawiać coś w VMWare oraz DIS? Przerabiał to ktoś?

 

Z góry dzięki, będę odpisywał jak najszybciej.

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICOM dedykowany jest do isty,może się różnić jakimś protokołem itd. nie wiem jakie bo nie testowałem z sss ale ponoć są nie wystarczy zmiana IP, nikt też jasno nie opisał o co chodzi dokładnie.

Ale po co Ci sss progman jak wg mnie ista p jest nowsza, łatwiejsza w obsłudze itp. A za disa masz ista d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, że bawię się już parę dni ISTA D oraz ISTA P i według mnie DIS jest łatwiejszy. Jak zaadaptować nową przepływkę w ISTA/D? Tam mogę tylko aktywować na chwile jakieś urządzenie np. pompe paliwa i to wszystko. Nie mogę rozkminić jak zaadaptować przepływomierz i czujnik deszczu... Oraz jak zmienić wartości wtrysku w ISTA D. Jak bym to wiedział to pewnie inne rzeczy poszły by łatwiej. Możesz mi jakoś pomóc?

Pozdrawiam,


Maks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy
Tak z inpa, ncs oraz winkfp działa Icom. Również testowałem. Ale nie rozumiem dlaczego nie działa z DISem... Głowica też jest pod LAN. Poprostu tego nie rozumiem? A z SSS jakie są problemy?

 

Inna wersja Ediabas i tyle. Ten sam powód dla którego DIS nie działa z emulatorem głowicy i Ediabas 7.x.x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty się uparłeś tak na tego DISa z ICOMem, lub jak inni progman i ICOM,masz ista/d i ista/p za darmo i jeszcze narzekasz. Chcesz DIS to interfejs USB lub głowica i po problemie. DIS czy Progman to już przeszłość, kupowałeś po to ICOMa by się bawić z DISem lub SSS? Ciesz się że ICOM działa z inpa, winkfp itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Na początku jest się ciężko przyzwyczaić, szczególnie z upierdliwym kasowaniem wszystkich błędów jednocześnie... a szczególnie braku możliwości podglądnięcia błędu bezpośrednio w sterowniku... ma to swoje uzasadnienie, szczególnie w nowych wozach, ale dojdziesz do tego jak trochę zębów na tym zjesz... Genralnie ISTA to naprawdę potwór z ogormnymi możliwościami, nie odbiega niczym od DIS'a a wręcz jest dużo lepsza... BMW odwaliło kawał dobrej roboty, jak zwykle... ISTA OSS jest równie przyjemna, ale rzeczywiście łącze się haczy... a uaktualnienie wozu, czy wymiana sterownika z potrzebą programowania trwa naprawdę o wiele za długo... dla przykładu, dość dobrze wyposażone e60 LCI, przy wymianie ecu silnika, łacznie z aktualizacją zajeło 9,5 godziny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DIS jakoś wszystko jest dobrze opisane, np. funkcje car&key memory. Zaznaczamy sobie funkcje i aktywujemy. A w ISTA? Jakoś mało opcji jest w ISTA.

 

carkey memory, jest równie dobrze opisana w ISTA/P, po prostu zaznaczasz ptaszek wykonaj i tyle... pozatym ta funkcja w DIS dawno zniknęła gdy pojawił się SSS Progman, ale rozumiem, że używasz modyfikowanego dis'a v57 z funkcją programwania zaimplementowaną z V44... to takich udogodnień niema, a właściwie to są, ale szkoda się ropzisywać, jak i tak nie kupisz wymagnego sprzętu do takiej imprezy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.