Skocz do zawartości

316i N42 wyjąca sprężarka klimy


hannibal666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem polega na tym, że podczas działania klimatyzacji slyszalne jest "wycie" (chyba sprężarki). Zmienia się ono wraz z obrotami silnika np. podczas redukcji przed skrzyzowaniem slychac jak obroty sprezarki spadaja, ale tylko gdy klimatyzacja jest włączona i gdy sprężaka również jest załączona. Podejrzenie padło na łożysko kompresora, zostało ono wymienione wraz z kołem pasowym alternatora (ponoc juz nadawalo sie do wymiany), rolką prowadzącą oraz rolką napinacza. Problem niestety pozostał. Z informacji uzupełniających dodam, że samochod ma przejechane 185 tys km, silnik N42B18, klima manualna działa, chłodzi i dmucha. Czyżby była to kończąca sie sprężarka?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem.

viewtopic.php?f=69&t=182460

 

Jak go rozwiązujesz?

 

Ostatnio byłem u elektryka, wymienił łożysko alternatora bo podobno już zaczęło hałasować, rolka napinacza na chwilę została założona nowa ale nie zmieniło to sprawy z hałasem, więc zamontowana została stara.

Elektryk powiedział, że gdy założyli krótszy pasek wielorowkowy i pominęli sprężarkę klimy to wycia nie było.

Zastanawiam się czy wymieniać łożysko sprężarki czy lepiej kupić całą sprężarkę już po regeneracji w sprawdzonej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje dzisiaj podjechać i uzupełnić ewentulane ubytki czynnika. W którymś przypadku to pomogło, ponieważ czynnik też smaruje caly uklad, wiec jego ubytek może skutktować niedostatecznym smarowaniem. U mnie występuje to tylko w czasie jazdy, na postoju cisza. Dam znać po operacji z czynnikiem czy dało to jakiś efekt. Jeśli nie, to też zastanawialem się nad regeneracją lub wymianą kompresora, ponieważ wymiana łożyska nie pomogła.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, czynninka mialem 0,325kg zamiast ~0,740kg, został uzupełniony jak i zostało dodane 10g oleju do układu. Po przejechaniu kilku kilometrów mogę stwierdzić, że wycie/buczenie zniknęło. Oprócz tego zauważyłem, że jak włączam klime, dzieje się to wiele łagodniej niż wcześniej, bez niepokojącego i głośnego tyknięcia. U mnie uzupełnienie czynnika pomogło (póki co) i wychodzi na to, iż niepotrzebnie wywalałem 800 zł na wymiane łożyski i rolek :? kiedy uzupełnienie gazu kosztowało 80 zł... Jeszcze jedna sprawa, tak jak wcześniej pisałem u mnie buczenie występowało tylko w ruchu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.