Skocz do zawartości

E46 MK3 MONO 4:3 - zaktualizowany na PL - ale PL brak


Maksio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów z forum,

 

Pełen nadziei podszedłem do tematu spolszczenia menu w nawigacji jak w temacie: ściągnąłem plik mk3-mono-GB-PL-2 z chomika od kolegi Mr. Lova. Nagrałem na płytkę za pomocą programu Nero (w trybie 2 jak Bóg przykazał) - nero dlatego, że imgBurn niszczył mi płytkę za płytka- wszystko w porządku.

 

Poszedłem do auta i zrobiłem wszystko wg instrukcji - soft zaktualizował się z 2-2/50 na 2-2/52 (chyba nie pamiętam dokładnie) i miałem komunikat, że "za chwilę komputer zostanie uruchomiony ponownie i będziesz miał wszystkie zmiany wprowadzone". Uruchamia się ponownie, wchodzę w ustawienia i... do wyboru D lub EN :mad2: :duh:

 

ściągnąłem później wersje MK3-mono-D-PL - ale już po ptakach, kiedy wkładam to CD to dostaję komunikat, że mam już najnowszy soft i wypluwa płytkę ?

 

Co zrobiłem źle ? czy da się to jeszcze cofnąć ?

 

Będę wdzięczny za pomoc !

 

//edit: rozwiązanie, może się komuś przyda.

 

Nagrałem na płytkę soft v27 dzięki użytkownikowi Mr. Lova, który udostępnia go na chomiku. Po włożeniu do czytnika nałożył się na poprzedni soft.

Dopiero po tej operacji włożyłem nagrany soft MK3-mono-D-PL, dokonała się aktualizacja i teraz w miejsce niemieckiego jest Polski ! :cool2:

 

Co więcej: zapodałem płytkę z nawigacją którą również udostępnia Mr. Lova: działa ! :D

Jedyny ból: czytnik wywala płytę dziesiątki razy zanim ją załapie, nie wiem o co chodzi... boję się założyć boczek w bagażniku, bo wtedy płyta będzie kolidować ;/ nie wiem czy cos się nie spali....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałeś pierwszy post i pierwszy punkt???

 

"Jak rozpoznam wersje mojego Navi?

 

Menu główne - Ustawienia (Setting - Einstellungen). Górny prawy róg ekranu pokazuje numery np:: 1-1/72

Objaśnienie liczb:

1 = Czytnik Navi (1=MK1, 2=MK2, 3=MK3, 4=MK4)

1 = Ekran Przedni (1=Professional Navigation mit KolorEkran 2=monochrom)

72 = Softwareversion Czytnika.

Powyższy przykład to: Model MK1 z kolorym ekranem i wersją softu 72 (=8.0). Monochrom ekran nie był nigdy w E38 montowany

MK4 można poznać po logo DVD na czytniku. "

 

Więc masz MK2 a MK3!!! Czytnik taki?

 

http://img06.allegroimg.pl/photos/oryginal/24/45/82/76/2445827634

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam MK4 mono

sw: 4-2/00

wgrałem ten soft: http://chomikuj.pl/Mr.Lova/BMW_has*c5*82o+to+marka+samochodow+z+malych+liter/MK4/MK4-mono

i nadal nie mam PL

jak dam GB to mam GB, jak D to D i jak F to F

to już drugi soft jaki instalowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś znów instalowałem inny soft i żadnych zmian. Wgrywałem z 5 różnych softów. Wgrałem wersję OEM a później znów spolszczenie za każdym razem jest pasek postępu itp i po restarcie nawigacji nie widać żadnych zmian.

i SW wyświetla cały czas 4-2/00

Wgrywałem też v31 spolszczony i też bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem v27 po nim spróbowałem "v32 Sting_(up. by Sledz)" i wywaliło mi Invalid CD, please replace CD... czy coś podobnego, próbowałem wgrać po tym v32 OEM i ten sam komunikat, v27 i to samo, w końcu wyłączyłem auto, odczekałem jakieś 15min odpaliłem spowrotem i radio nie wyświetlało już komunikatu ale brak było połowy funkcjonalności w tym nawi. Wgrałem v32 OEM i działa. Na dziś mi starczy przygód.

Spróbuję jeszcze v27 a po nim "POLSKIE NAVI BMW MK4", ale już nie dziś.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam nastepujace pytanie .Posiadam w ROVER 75 navi mk3 mono i chce wgrać PL Menu.

Nie potrafie sprawdzic wersje SW , wg instrukcji : Gdy na ekranie pojawi się napis setting , to nie ma nic prócz tego napisu. Gdy wcisnę enter to pojawiają się cztery słowa , wolume ,wehicle position bla bla bla................. i nie ma żadnyh cyferek.

Czy jak bede wgrywal PL menu to co ma sie pojawic na bursztynowym ekranie i kiedy bede wiedział że soft wszedł ?

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.