Skocz do zawartości

szarpie, brak gazu, gaśnie problem z odpaleniem e30 316i


karokl

Rekomendowane odpowiedzi

e30 316i 1989r

witam mam problem mianowicie:

 

po odpaleniu silnika wszystko jest ok 700obr. problem pojawia się po przejechaniu ok 10-15km

 

samochód strzela po kilku minutach jazdy zaczyna brakować gazu póżniej już nie ma woogule wpływu wciskanie padału gazu zaczyna szarpać samochodem no i po chwili gaśnie jest problem z odpaleniem.

Po odpaleniu (kręcenie bardzo długo) samochód po kilku minutach znów gaśnie no i tak w kółko. przydażyło mi się coś takiego gdzieś dzisiaj przedpołudniem wieczorem chciałem spróbować się przejechać myślałem że jest wszystko ok gdyż jeżdziłem kilkanascie minut nic się nie działo no może poza strzałami z wydechu no ale póżniej się wszystko zaczeło rąbać.....

 

tak swiece kable wymienione

byłem tydzień temu na regulacji gazu zrobiłem gdzieś 150km i wszystko ok

wałek rozrządu z paskiem wymieniony 1miesiąc temu

uszczelka na kolektorze wymieniona

 

spotkałem ostatnio przechodnia no i dziwił się dlaczego tak cicho mi samochód chodzi (tak że obroty silnika na biegu jałowym są wporządku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby silnik pracował potrzebne są 3 rzeczy: iskra, paliwo, powietrze. Skoro nie pracuje to musi czegoś z tych rzeczy brakować.

 

Skoro przewody i świece wymienione to iskra jest. Może wtryski się zamuliły od syfu z el-pi-dżi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ecu czyli sterownik jest za schowkiem.

Tak mi to pierwsze wpadło do głowy bo sam miałem z tym problem .Regulator wewnątrz grzał sie niemiłosiernie.

ps.

ecu musi być ZAWSZE !!! przykręcony do swojej szuflady bo między innymi tamtędy odprowadza ciepło;....doczytałem o tym po fakcie.... :mad2:

 

objawy miałem identyczne jak u Ciebie

Staram się pisać posty takie jakie sam chciał bym otrzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.