Skocz do zawartości

E34 520 Całe auto drży


mEEly

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami, niezależnie od prędkości, drogi lub obrotów całe auto zaczyna drżeć. Kiedy zatrzymam się do zera i ruszę ponownie wszystko znowu jest ok. Mój mechanik wraca z urlopu za 2 tygodnie i tu jest moje pytanie: czy myślicie, że spokojnie mogę jeździć, czy też posypie mi się auto i lepiej iść do innego mechanika już teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, niezależnie od prędkości, drogi lub obrotów całe auto zaczyna drżeć. Kiedy zatrzymam się do zera i ruszę ponownie wszystko znowu jest ok. Mój mechanik wraca z urlopu za 2 tygodnie i tu jest moje pytanie: czy myślicie, że spokojnie mogę jeździć, czy też posypie mi się auto i lepiej iść do innego mechanika już teraz?

 

jeżeli jesteś w stanie zaryzykować ewentualność odpadnięcia koła podczas jazdy to może poczekać na swojego mechanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli drga przy przyspieszaniu to łącznik wału ze skrzynia ,jeśli drga podczas jazdy to może byc podpora wału , tuleje bełki tylniej itd. , tak naprawde mało szczegółów podałeś :wink: . Opisz dokładnie kiedy drga i co dokładniej ci drga ? ,kierownica ,cała buda , czy fotele przód lub tył ,czy na luzie ,czy na którymś z biegów ? Każda uszkodzona część zawieszenia może powodowac drgania lub z powodu wypadania zapłonu czy łapania lewego powietrza :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź luzy w zawieszeniu na szarpakach na stacji diagnostycznej ,sprawdź czy nie masz luzu na przekładni kierowniczej bo ona powoduje też drgania i poszukaj trochę na forum bo pełno było takich przypadków :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak ostatnio ktoś ci robił przekładnie to tym bardziej bym ja sprawdził :) .jak podjedziesz na stację diagnostyczną to zejdz do kanału i poruszaj dźwignią przy przekładni ,ona łączy drązki kierownicze z przekładnią .Trzeba ją poszarpać góra/dół i nie może byc przy szarpaniu żadnych luzów ani stuków ,a jeśli luzy występuja to masz przyczynę drgań :) Ja walczyłem z tym u siebie i wystarczyło u mnie na przekładni śrubę regulacyjną dokręcić i jest OK :cool2: . Co do śruby to ona jest od góry przekładni na klucz imbusowy ,a na śrubie masz nakretkę do kontrowania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.