Skocz do zawartości

olej napędowy - raczej olej opałowy


conn

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę zatankowałem olej napędowy na orlenie w Warszawie na spisaka pełen bak zwykłą ropę

i od razu mi się w oczy rzuciło że strasznie mi zaczął kopcić przy przyśpieszaniu z wolnych obrotów - ale tak że dosłownie widziałem w lusterku wstecznym jak ciemno się z tyłu robiło, czarny dym

 

Wpadłem w Panikę że pewnie mi któryś wtrysk poleciał , ale wyjeździłem trochę i zatankowałem na shellu 20l tej najlepszej ropy , kopcenie z malało bardzo znacznie , nie robi się już za mną ciemno , wyjeżdżę ten bak i będę omijał z daleka tą stacje ,

 

nie dość że paliwo jest strasznie drogie ( a na świecie mamy najniższe ceny ropy od lat) to jeszcze opału dolewają i to na renomowanej stacji , dawno takiego syfu nie zatankowałem , omijajcie tą stacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym magicznym Orlenie byłeś ??

 

Warszawa Ursus spisaka przy al jerozolimskich niedaleko tych budujących się wiaduktów michałowic , paliwo masakra , oddaje samochód w następnym tygodniu na przegląd i pytanie czy nie zlecić czyszczenie odmy - czy czyszczenie wtrysków ? słyszałem o jakiś magicznych produktach czyszczących wtryski , dolewa się to do paliwa, z kolegą z audi się zgadałem i powiedział mi że też od czasu do czasu mu tak robi wtedy kupuje ten magiczny środek i czyści mu wtryski i późnej ma na jakiś czas spokój - jak sam stwierdził to niestety Polska rzeczywistość i tak naprawdę powiedział że nie ważne na jakiej stacji tankujesz , raz na jakiś czas zalejesz syfu

 

macie jakieś doświadczenia ? poziom kopcenia po tym paliwie był straszny - dosłownie przy wciśniętym gazie z wolnych obrotów - z tyłu było ciemno- czarny dym

 

Jeszcze nie wyjeździłem tego paliwa do końca , żonka do pracy jeździ 10 km w tą i spowrotem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.