Skocz do zawartości

Jaki rozmiar opon na 17" do BMW E61


jimmisek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
245/45R17 to fabryczny rozmiar do Twojego samochodu.

 

Zależy jaki jest model fabrycznych felg, moje Styling 138 R17 mają mieć 225/50, na naklejce nie ma profilu 45 dla R17, ja niestety kupilem 45 i przy koledze który ma 50 w tym samym modelu to moje koła wyglądają nieciekawie.

 

Ps. Tu masz katalog fabrycznych felg do BMW i przy każdym modelu jest napisane jaki mają mieć rozmiar opon: http://felgenkatalog.auto-treff.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niestety kupilem 45 i przy koledze który ma 50 w tym samym modelu to moje koła wyglądają nieciekawie.

 

A możesz podesłać jakieś zdjęcie jak stoi na tych laczkach?znalazłem kilka fajnych ofert 235/45 i 245/45 ale teraz już się waham co do 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz podesłać jakieś zdjęcie jak stoi na tych laczkach?znalazłem kilka fajnych ofert 235/45 i 245/45 ale teraz już się waham co do 45.

 

Wahac sie nie masz nad czym, prawidlowe rozmiary opon na 17" sa dwa - 225/50R17 dla waskiej felgi 17x7.5 (czyli wlasnie S 138), lub 245/45R17 dla pozostalych felg (ktore maja rozmiar 17x8.0). Takze nie kombinuj tylko wybierz prawidlowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahac sie nie masz nad czym, prawidlowe rozmiary opon na 17" sa dwa - 225/50R17 dla waskiej felgi 17x7.5 (czyli wlasnie S 138), lub 245/45R17 dla pozostalych felg (ktore maja rozmiar 17x8.0). Takze nie kombinuj tylko wybierz prawidlowo.

 

Niby tak ja mam wzór S 138,ogólnie auto stoi teraz na zimowych 225/50 i opona trochę za wąska wiec chyba zdecyduję się na 235/50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak widać profil 45 nie fajnie wygląda na tych felgach, u kolegi 50 dużo ładniej się prezentuje na S 138 w E60.

 

http://img521.imageshack.us/img521/6506/pict0067s.jpg

 

http://img834.imageshack.us/img834/4876/pict0066eq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie jest różnica do niskiego profilu potrzebna większa felga.Szukam 235/50 ale ciężka sprawa mam fajne Micheliny 235/55 w sumie nie drogo ale ciekawe jak będzie wyglądało auto na 55 kolego"guzior2" masz wizje co do wysokości 55 :D :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmm 55 może i by fajnie wyglądały ale ciekawe czy by samochód nie pływał za bardzo na szybkich łukach, różnica 5 w profilu naszych kół = 2,25 cm średnicy

 

Ps. W sobotę prawdopodobnie będę u kolegi który ma te same felgi i opony 50 to zrobie fotki i wrzucę tu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ps. W sobotę prawdopodobnie będę u kolegi który ma te same felgi i opony 50 to zrobie fotki i wrzucę tu.

 

 

Kolego "guzior2" przecież już pokazałeś 50 najlepiej jak byś pokazał 55 wtedy będzie super.Co do wchodzenia w zakręty z wysokością 55 to ja jeżdżę w miarę spokojnie i o to się nie martwię.Sam już nie wiem co robić :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Ps. W sobotę prawdopodobnie będę u kolegi który ma te same felgi i opony 50 to zrobie fotki i wrzucę tu.

 

 

Kolego "guzior2" przecież już pokazałeś 50 najlepiej jak byś pokazał 55 wtedy będzie super.Co do wchodzenia w zakręty z wysokością 55 to ja jeżdżę w miarę spokojnie i o to się nie martwię.Sam już nie wiem co robić :mad2:

 

Te na fotkach wyżej to 45

 

http://img69.imageshack.us/img69/8343/pict0069ic.jpg

 

http://img542.imageshack.us/img542/3102/pict0071l.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego "guzior2" super niunie :cool2: dziekówa za zdjęcia :handshake: mam teraz porównanie.Na pierwszy rzut oka te na profilu 45 wydaja się mniejsze tak jakby 16 ale tak nie jest,muszę zastanowić się do poniedziałku bo mam 4szt miechelin 2010r bieznik 7,5mm 235/55 za 600zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
He he dzięki :D Jak kupisz te o profilu 55 to daj znać jak się autko zachowuje podczas pokonywania zakrętów i fotkę zapodaj bo w niedalekiej przyszłości sam będę przed podobnym wyborem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

A wiec tak kupiłem 235/55 :mad2: :duh: masakra auto wygląda jak na balonach,są za duże myślę ze mogą trzeć z przodu (mam założony tył) co jak co ale najlepiej ta felga wygląda na oponie 225/50 i mam teraz zgryz bo nie mam co z robić z tymi oponami :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A wiec tak kupiłem 235/55 :mad2: :duh: masakra auto wygląda jak na balonach

 

A jeśli założył byś 235/50 to było by ok ?

 

 

 

Tez lipa by była bo 235 jest szeroka i wystaje po za rant felg.Jak założę 4sztuki-nie mam jak na razie innego pomysłu bo w sobotę jadę na urlop to wrzucę fote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
Mam podobny problem z wyborem felg 17". Obecnie mam felgi 16" z oponami 225/55/16 i chcę zamienić na 17 tylko nie wiem jaki profil opony powinien być czy 45, 50 czy może 55 aby licznik nie przekłamywał prędkości?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z wyborem felg 17". Obecnie mam felgi 16" z oponami 225/55/16 i chcę zamienić na 17 tylko nie wiem jaki profil opony powinien być czy 45, 50 czy może 55 aby licznik nie przekłamywał prędkości?? Pozdrawiam

 

225/50R17 lub 245/45R17 - oba to rozmiary fabryczne, licznik na nich nie przeklamuje, maja zblizona laczna srednice czy wysokosc scianki bocznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.