Skocz do zawartości

Skrętne ksenony przestały skecać E60


MOREN

Rekomendowane odpowiedzi

wracam do tematu bo nie daje mi to spokoju...

Poprosiłem kolege CAPAZa o zdiagnozowanie autka, według DISa wyszło że albo uszkodzony sterownik świateł (główny moduł) albo silniczek sterujący soczewką lewo/prawo. Po podmianie sterownika błąd nie ustał, wywaliło że jest to konkretnie silniczek, blokuje się i nie działa. O.k., kupiłem nowy (używany) wymieniłem odpaliłem auto i to samo... :cry: Dis pokazuje uszkodzony silniczek, że się zacina. Wyciągnełem lampe, zdjąłem dekielki z tyłu, wyciągnełem żarnik by mieć fizyczny dostep do tej przekładni ślimakowej która się obraca za pomocą silniczka, załączyłem test i dziwne jest to żę podczas tego, tą przekładnią za pomocą palcy da się ledwo co obrócić, jak by coś trzymało, a jak tylko test się skończy (brak napięcia) to chodzi całkowicie luźno... Wygląda na to że nie jest to mechaniczna sprawa i jak silnik dostaje napięcie to jak by trzymał i nie mógł się obracać, ale przecież jest nowy a efekty jak na starym, wiec o co chodzi zaczełem podejżewac albo walniety sterownik pod lampą (ten mały moduł) albo gdzieś zwarcie na wiązce doprowadzającej napięcie (zaznaczam że DIS nic nie podpowiada w temacie moich podejżeń). Czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć jakim napięciem jest wysterowany silnik podczas pracy? Aha i powiedzcie mi co wedłuug was oznacza opis usterki : The swivel module in the left headlight sppears to be blocked as at least one of the specified positions was not reaced. Czy nie ma tu sugerowania że moduł skrętu pod lampą jest winny?

Witam, u mnie też miga dioda i nie skręcają i nie poziomują. Mam ISTE i pokazuje mi cały czas moduł AHL na czerwono.Niestety nie znam na tylę ISTE żebym mógł to ogarnąć.Może jest ktoś na forum i zrobi mi to zdalnie ?

Masz pewnie oddzielny moduł AHL za schowkiem,jak jest na czerwono to nie ma z nim komunikacji.Najlepiej było by jakbyś podmienił na inny i zobaczył czy wtedy zadziała.Jaki masz rok produkcji auta?

Moje auto e 61 z sierpnia 2004. Moduł główny jest z lewej strony przy nodze gdzie jest otwieranie maski. Wyjąłem go i wizualnie jest ok.(tylko wizualnie bo inaczej go nie sprawdze a drugiego nie mam na podmianę) a może bezpiecznik tylko który?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, u mnie też miga dioda i nie skręcają i nie poziomują. Mam ISTE i pokazuje mi cały czas moduł AHL na czerwono.Niestety nie znam na tylę ISTE żebym mógł to ogarnąć.Może jest ktoś na forum i zrobi mi to zdalnie ?

Masz pewnie oddzielny moduł AHL za schowkiem,jak jest na czerwono to nie ma z nim komunikacji.Najlepiej było by jakbyś podmienił na inny i zobaczył czy wtedy zadziała.Jaki masz rok produkcji auta?

Moje auto e 61 z sierpnia 2004. Moduł główny jest z lewej strony przy nodze gdzie jest otwieranie maski. Wyjąłem go i wizualnie jest ok.(tylko wizualnie bo inaczej go nie sprawdze a drugiego nie mam na podmianę) a może bezpiecznik tylko który?

 

 

a poziomuja Ci sie ksenony ?? ja jak bylem na kompie tez mi pokazywalo na czerwono modul AHL , ksenony nie skrecaly ani sie nie poziomowaly po zapaleniu swiatel (nie opuszczaly sie ) a powinny robic test wymiana modulu i zakodowanie zalatwilo sprawe i jest git :) ja mam e60 i u mnie ten modul jest za schowkiem pasazera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z 2004r z pazdziernika, u mnie przy włączeniu świateł xenony wykonują test góra dół ,chciałem najpierw sprawdzić czy nie jest to wina czujnika poziomowania lamp, możliwe właśnie ze problem tkwi w module.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest z 2004r z pazdziernika, u mnie przy włączeniu świateł xenony wykonują test góra dół ,chciałem najpierw sprawdzić czy nie jest to wina czujnika poziomowania lamp, możliwe właśnie ze problem tkwi w module.

 

jezeli lampy sie "testuja" to nie jes ahl a masz skretne xenony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
Witam również przestały skręcać przestowalem je w inpie zaczęły i działały tylko na chwilę zaznaczę że po załączeniu swiateł poziomowanie góra,dół działał i dioda swieci normalnie tylko nie skręcają a gdy je przetestował w inpie pochodziły na chwilę I przy odpaleniu tylko jedna się pozycjonuje i nie skręcają a wydaje mi się że także jedna jest źle ustawiona (skręcona na prawo)czy jest możliwość zakodowania lub adaptacji w inpie żeby działały?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również przestały skręcać przestowalem je w inpie zaczęły i działały tylko na chwilę zaznaczę że po załączeniu swiateł poziomowanie góra,dół działał i dioda swieci normalnie tylko nie skręcają a gdy je przetestował w inpie pochodziły na chwilę I przy odpaleniu tylko jedna się pozycjonuje i nie skręcają a wydaje mi się że także jedna jest źle ustawiona (skręcona na prawo)czy jest możliwość zakodowania lub adaptacji w inpie żeby działały?

Jakie błędy masz w module świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie że brak błędów i również dioda włączania świateł świeci normalnie,tylko tyle że jak je w inpie rzetestuje to chodzą do czasy zamkniecia centralnego i jeszcze jedno zauważyłem że lewa strona samochodu wyżej jest delikatnie jakby poziomowanie szwankowało i sprawdziłem czy są błędy w zawierzeniu jest jeden 5FB4 Energiesparmode aktiu którego się nie da skasować, nie wiem czy to ma coś wspólnego z światłami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wcześniej brak błędów w inpie jak je przetestuję w inpie działają góra/dół i lewo/prawo ,poprostu działają jak powinne ale gdy wyciągne kluczy przestają działać skręty i po uruchomieniu tylko swiateł testuje się tylko lewa góra/dół i znowu bym gdy je przetestuję w inpie działają i tak w kółko.Proszę o pomoc spotkał się ktoś z takim objawy.



PS.Problem rozwiązałem uszkodzony był moduł prawej lampy dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.