Skocz do zawartości

Dbanie o wnętrze-czym?,jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Czego uzywac do mycia środka samochodu?

Mam na mysli fotele,kanapa,plastiki.

Mam E90,i niestety nie mam warunkow do mycia samochodu zewnetrznie,jednak w srodku mozna sie bawic w kazdych warunkach :)

Prosil bym o jakies linki do produktow,akcesorii niezbednych jak gąbki?szczotki? wskazowki jak to robic.

W środku nie mam skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do deski używam tego preparatu z bmw ale prawdopodobnie w środku jest sonax wiec przepłaciłem ale efekt jest fajny i się tak szybko nie elektryzuje ale teraz mam zamiar zakupić coś takiego http://showcarshine.pl/plastik-winyl-guma/53-meguiars-natural-shine-kokpit-jak-nowy-gratis-mikrofibra.html może ktoś używa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.detailingclub.pl/index.php

 

I będziesz wiedział czego chcesz :)

 

Ja osobiście do wnętrza używam...jak brudnawe to APC (All Purpose Cleaner) w delikatnym rozcieńczeniu. Nielsena Finesse - fajne wykończenie, przyjemny cytrusowy zapach, w miarę tani i wydajny. Czasami Smartdressing - rzadziej bo konsystencja mi średnio podchodzi ale wygląd również super, zapach kokos/ananas. Czasami Poorboys Natural Look, 303 Aero Protectant.

 

Polecam wszystkie a wybór należy do Ciebie. Żeby uprzedzić pytania gdzie to kupić tutaj masz listę sklepów internetowych:

 

http://www.detailingclub.pl/viewforum.php?f=23

 

krzeszlu masz niedaleko siebie bo widzę że z Wawy jesteś sklep MX Nowicki. Bardzo lubięu nich kupować. Doradzą, pomogą i na miejscu sobie "pomacasz" produkty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem ze kurcze jest tyle sklepow z kosmetykami i tak szeroki wybor produktow...tyle for. :(

 

A moze ktos polecic jakis konkretny sklep w ktorym robi zakupy i jest zadowolony z tego sklepu?

Glownie mi zalezy na wnetrzu poniewaz nie mam warunkow do zewnetrznej pielegnacji samochodu.

 

Mam jednak ramki chromowane na okolo okien ktore juz zaczynaja sniedziec i rowniez nie wiem jak sie tego pozbyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś z Krakowa niedaleko masz super sklep i ludzi którzy znają się na tym co robią.

 

http://www.detailer.pl/sklep/76-plastiki

 

303, Poorboys Natural look i surf City. Które nie weźmiesz...będzie pan zadowolony :wink:

 

Ja kupuję zazwyczaj w MX Nowicki, Mr Cleaner, PolishAngel, Excede a jak czegoś nie ma co chcę to szukam po innych sklepach :)

 

Co do listew to poczytaj:

 

http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/pasta-do-aluminium-victoria-aluminium-polish-no-88-w-praktyce/

 

Autosol też pewnie da sobie radę i jest trochę tańszy. Jest sporo środków do alu Mothers, Victoria, nawet K2 którego ostatnio z ciekawości kupiłem i dał radę na końcówce tłumika :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Zymol kosztuje z przesyłką ok. 100 zł co dla mnie jest nie do przyjęcia płacić tylko za markę. Znam kosmetyki które będą również wyglądać super a kosztują połowę tej ceny :wink:

 

Poorboys Natural Look wcale nie gorszy

 

Tutaj zgadzam się w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obydwa, do tego jeszcze 303 Aerospace i Chemical Guys Natural Shine Matt Dressing i bez dwóch zdań Zymol wygrywa zarówno jeśli chodzi o wygląd, łatwość aplikacji i wydajność. Produkty Zymola są warte swojej ceny. Pomijam inne produkty jak woski bo tylko Swissvax może dorównać Zymolowi i do tego jest droższy. Oczywiście jest kilka produktów, które można zastąpić tańszymi i wcale nie gorszymi, jak np. Zymol Wheel Cleaner. Na wspomnianym wcześniej forum jest temat odnośnie najlepszego produktu do deski BMW, proponuję się zapoznać z doświadczeniami innych użytkowników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na forum o którym piszesz Zymol i Swissvax są promowanymi produktami i nie będę teraz tłumaczył dlaczego. Tyle z mojej strony.

 

Nie mówię że są to złe, wręcz są to bardzo dobre produkty, ale ceny mają z kosmosu :mad2: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Tyle że Zymol kosztuje z przesyłką ok. 100 zł co dla mnie jest nie do przyjęcia płacić tylko za markę. Znam kosmetyki które będą również wyglądać super a kosztują połowę tej ceny :wink:

 

Poorboys Natural Look wcale nie gorszy

 

Tutaj zgadzam się w 100%.

To zależy czego się oczekuje i co dla kogo jest super. I co kto uważa za połysk, satynę, mat...

 

Dla mnie Natural Look w E46 i E36 jest nie do przyjęcia - świeci się jak smalec (w słońcu, w cieniu nie rzuca się tak w oczy).

 

Szukam dressingu, powłoki, która przyciemni mi plastik, ale nie podbije blasku.

Smarowałem już wieloma, więc mogę powiedzieć co zauważyłem u siebie:

 

PB Natural Look - dla mnie kompletna pomyłka na plastiku E46 - błysk, błysk, błysk. Kupiłem i sprzedałem.

 

4nano Ex & Interior Care - w E36 świeci się bardziej niż w E46, ale dla mnie to jeszcze nie to. Duży plus za brak zapachu. To jest powłoka, więc siedzi na desce strasznie długo! (trzeba się naszorować, żeby zdjąć)

 

Megs Natural Shine Protectant - przyciemnił, ale również podbił błysk, a tego chcę uniknąć

 

Auto Finesse Spritz - nie pamiętam już dokładnie, ale chyba dał efekt zbliżony do Megsa

 

Smartwax Smartdressing - pięknie przyciemnił, ale się świecił dość mocno niestety...

 

Nielsen Finesse - przyciemnił, ale również podbił błysk, plus, że jest jednocześnie preparatem do czyszczenia

 

1z Einszett Cockpit Premium matowy - efekt matowy, ale brak przyciemnienia, zapach mi nie podszedł

 

Eco Touch Dashboard Protect - efekt matowy, ale brak przyciemnienia, plus za "zdrowy" skład

 

Sonus Cockpit Detailer - efekt matowy, ale brak przyciemnienia

 

Meguiar's Quik Interior Detailer - efekt matowy, ale brak przyciemnienia

 

Teraz testuję Perl w rozcieńczeniu 1:5 - nie jest źle!

Ale wpadł mi teraz jeszcze Svisswax Protecton (wersja z kolekcji dla mercedesa) i... nie chcę zapeszać, ale to jest chyba to, czego szukałem! ;)

Chętnie sprawdziłbym jeszcze powłokę Gtechniq C6 matt dash...

 

Oczywiście wszystko jest w oparciu o plastiki w E46. W innych modelach\autach może (i jest!) być inaczej.

No i oczywiście jest to subiektywne, bo Natural Looka kupiłem w ciemno po opiniach użytkowników ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.