Skocz do zawartości

316i - wymiana głośnego tłumika na cichy


Grzegorz_n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Bardzo proszę zorientowanych o pomoc :)

 

Miesiąc temu kupiłem E36 (1,6 / 100 KM) w którym jest zamontowany tłumik Magnum - dwie grube rurki. Nie mam bladego pojęcia, czy ten tłumik jest taki jak montowany fabrycznie (był wymieniany kilka miesięcy temu i na bank jest sprawny), chociaż wycięcie w zderzaku wygląda na oryginalne (idealnie pasuje pod dwie rurki), czy może było inne, ale poprzedni właściciel zamontował właśnie takie. Wiem jedno, że ten tłumik potwornie hałasuje, jak dobre sportowe auto i chciałbym go wymienić na coś cichego lub super cichego.

 

Chciałem tutaj prosić o radę i zapytać:

1. Czy można taki tłumik wymienić i czy dzięki temu będzie dużo ciszej?

2. Czy są jakieś przeciwwskazania?

3. Czy coś stracę lub zyskam na sprawności / mocy silnika?

4. Jaki to powinien być tłumik (firma / model / konkretna nazwa / numer katalogowy / gdzie kupić / itp.)

 

Za każde info serdecznie dziękuję :)

 

 

Pozdrawiam :)

Grzegorz

Edytowane przez Grzegorz_n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż ori :) jesli masz sedana to mam na sprzedarz ori aa i zobacz czy masz kata bo jak nie to nawet jesli wstawisz ori końcowy tłumik a zamiast kata bedzie wstawiona rurka to bedzie taki metaliczny dzwiek troche, a jak nie to bedziesz mial cichy ori wydech :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóż ori :) jesli masz sedana to mam na sprzedarz ori aa i zobacz czy masz kata bo jak nie to nawet jesli wstawisz ori końcowy tłumik a zamiast kata bedzie wstawiona rurka to bedzie taki metaliczny dzwiek troche, a jak nie to bedziesz mial cichy ori wydech :)

Dzięki wielkie za podpowiedź, ale...

1.

Nie wiem, co to jest ORI AA. Domyślam się, że to tłumik, ale pewnie godny jakiejś szczególnej uwagi, bo często pisze się o nim, ale chciałbym się dowiedzieć, czy ORI to jakiś producent, model, nazwa własna, skrót myślowy itp i czym on się tak wyróżnia z tłumu, że jest godny polecenia.

 

2.

Sprawdziłem i wydaje mi się, że nie mam katalizatora, ale w miejscu, gdzie on być powinien, jest coś dziwnego. Nie jest to prosty kawałek rurki, który prowadzi od kolektora, do tłumika końcowego, gdyż w miejscu, gdzie powinien być katalizator jest to, co na załączonej fotce. Co to takiego i do czego służy?

http://minus.com/l28v6gJ6wQpz

 

3.

Pytałem również, czy taka wymiana, no i w tej sytuacji, zmniejszy lub zwiększy moc silnika?

 

4.

No i teraz ostatnie pytanie, czy skoro nie mam tego katalizatora, to zmiana na ORI będzie na tyle odczuwalna (mam tu na myśli redukcję hałasu), że jest sens to robić?

 

 

Z góry dzięki za sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kata kupisz za okolo 400 zł takie +/- mocy nie odczujesz zadnej, jedynie dzwiek sie zmieni, moze szukaj gdzies kogos kto bedzie miał caly oryginaly wydech, to jest sedan czy coupe czy compakt?? bo mozliwe ze bede mial caly od poczatku do konca ori wydech katem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ORI" = oryginalny :P
A jednak... ORYginalny = ORI... super, to już jestem oświecony ;-)

 

szukaj gdzies kogos kto bedzie miał caly oryginaly wydech, to jest sedan czy coupe czy compakt??
To jest sedan.

 

Przy okazji:

1. Czym różni się coupe od compakt-a???

2. Co to jest to "coś", co pokazałem (w moim układzie wydechowym) na zdjęciu http://minus.com/l28v6gJ6wQpz?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jakies cos ala kat zeby na przegladzie przeszlo
Poszperałem trochę w necie i to coś nazywa się strumienica.

 

wydech z coupe do sedana jest chyba ren sam jak sie nie myle
Też sprawdziłem, masz rację - jest ten sam.

 

do coupe tez bedzie prawdopodobnie caly wydech, koncówke mam w razie czego ori do sprzedania
W jakim stanie masz ten cały wydech? Ile to ma przejechane? W jakim stanie katalizator? Możesz zrobić jakieś foty?

 

kamil560domyślam się, że skoro masz wydech i chcesz się go pozbyć, to zapewne nie do końca Twoja rada będzie obiektywna, bo praktycznie trafiłeś na potencjalnego kupca. Więc jak coś, to kupca masz, ale doradź też po ludzku.

 

Generalnie, to chcę się dowiedzieć, czy jak zostawię strumienice i zamontuje ori, to czy będzie tak samo cicho jak ori + kata, czy też głośniej.

 

Chodzi mi o to, że jak już jest zamontowana ta strumienica, to żeby jej bez potrzeby nie ruszać i nie wydawać kasy na kata, bo może wystarczy tylko wymienić na ori i będzie grało jak należy. Natomiast jeżeli trzeba będzie wywalić tą strumienice i wstawić w jej miejsce kata + ori, no to tak zrobię. Tylko zaś nowy kata jest cholernie drogi, a używkę nie wiadomo w jakim stanie wyrwę.

 

A może jeszcze inaczej? Może dwa tłumiki, środkowy (zamiast strumienicy) i końcowy.

 

Poradźcie coś Koledzy, bo muszę to przerobić, a nie wiem jak i z której strony.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nie chce Ci nic wciskac
Ale Ty mnie źle zrozumiałeś! Ja wcale nie twierdzę, że Ty chcesz mi coś wcisnąć!

Mnie chodzi o to, że potrzebuje takiej obiektywnej informacji, co powinienem zrobić? A tu nikt więcej, za wyjątkiem Ciebie, nie zabiera głosu???

Jak człowiek jest do czegoś przekonany, bo to wie lub czuje, że ktoś mu dobrze podpowiedział / doradził, to wówczas jest gotowy przepłacić, aby to coś mieć. A ja lubię kasę wydawać, a nawet przepłacić, ale:

1. Wydaję ją, gdy ją mam.

2. Wydaję ją, gdy jestem do czegoś przekonany.

3. Wydaję ją, gdy wiem, że lepiej wydać więcej i to coś dłużej przeżyje lub lepiej się sprawdzi, niż wydać mniej i za chwile kupować ponownie to samo. bo.........

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to Ci mowie ze zalóż pierw oryginalny koncoy tlumik i zobaczysz jak bedzie chodzil, raz wycinalem kolesiowi kata i wstawil cos podobnego do Ciebie i koncowy tlumik ten co byl i taki metaliczny dzwiek bylo slychac, bo kat troche tlumi i dlatego tak bylo slychac,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taki metaliczny dzwiek bylo slychac, bo kat troche tlumi i dlatego tak bylo slychac,
Nie jestem pewny, ale wydaje mi się, że metaliczny dźwięk, a głośne pierdzenie z dwururki, to chyba dwa różne rodzaje hałasu. Czy ja dobrze myślę? Więc co tak naprawdę jest bardziej uciążliwe i czy na pewno myślimy o tym samym?

 

W jakim stanie masz ten końcowy, a jeżeli kiepski, to gdzie kupić najlepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.