Skocz do zawartości

320D 136KM - dławienie się silnika


Neroon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem: przy nagrzanym silniku powyżej 3000-3500 obrotów silnika silnik zaczyna się czasami dławić i spada do zera spalanie paliwa (chodzi o to że wskazówka spalania opada). Muszę wtedy pościć gaz bo inaczej silnik nie zacznie normalnie pracować. Jeśli mimo dławienia cisnę gaz zapala się kontrolka od ASR-ABS. Czytałem na forum, że może to być spowodowane niesprawnym przepływomierzem tylko dlaczego zapala się kontrolka ASR-ABS.

 

Macie jakieś pomysły i sposoby rozwiązania problemu? Będę wdzięczny za podpowiedz

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza metoda to podjechanie na komputer, odczytanie błedów ewentualnych i najlepiej jazda testowa z podpiętym komputerem żeby na żywo obserwowac parametry.

 

Odepnij przepływomierz i zobacz jak auto się zachowuje. Wystarczy zdjąć jeden plastik i wypiąc wtyczke i zrobić jazdę próbną.

tutaj na samym środku obrazka masz pokazany przepływomierz i wtyczke która należy odpiąc.

http://farm5.staticflickr.com/4149/5047925687_31b59cc231_z.jpg (na lewo od wlewu oleju)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam rozwiązanie problemu. Jak dla mnie dość niezwykłe.

Wspominane przeze mnie dławienie silnika to tak naprawdę załączanie się systemu kontroli trakcji ASR spowodowane złą zbieżnością kół przednich (jakiś czas temu wymieniałem końcówki drążka kierownicy i przez brak czasu nie pojechałem na sprawdzenie zbieżności). Przy większych prędkościach komputer szalał przez zła zbieżność i załączał system kontroli trakcji co przypominało bardzo przy większej prędkości dławienie silnika.

 

Problem rozwiązany. Może moje rozwiązanie komuś kiedyś pomoże. Temat zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.