Skocz do zawartości

Kamera cofania w E60, jak doposażyć?


MOREN

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie ten moduł (najtańszy z ebay) działa już ponad rok, więc chyba mogę go polecić jako sprawne rozwiązanie. Densiona też mam i sprawuje się równie dobrze. Może mam szczęście, a może dlatego że jest podpięty pod światłowód i zasilanie (emuluje zmieniarkę i działa jako usb/ipod/iphone interfejs) więc nie ma nic wspólnego z CANem. Mowa o gateway 500, być może inne produkty/moduły video densiona łączą się przez can.

 

Nie wiem czy istnieje takie rozwiązanie które spełni twoje wszystkie oczekiwania. Z jednej strony chciałbyś jakość oryginału a z drugiej zrobić to za jak najmniejsze pieniądze. Najprostsza ‘no-name’ kamerka kosztuje ~20PLN, jeśli jest zintegrowana z podświetleniem rejestracji to trochę więcej (chociaż nie wiem jak to pasuje i świeci), jeśli z przyciskiem otwierania klapy to już nawet ~200PLN, a jeśli jest to oryginalna kamerka Alpine lub Kenwood to cena jest +500PLN. Mam nadzieję że osiągniesz swój cel za 200PLN. Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie jak to wygląda u mnie, w setupie za ~750PLN.

 

Swego czasu, też szukałem informacji na temat zakodowania kamerki w e9X. Być może w e60 takie kodowanie działa, bo kamera cofania była opcją dodatkowego wyposażenia. W e9X takiej opcji nie było, dlatego wątpię żeby dodanie 3AG do VO było w ogóle możliwe. Jeśli się nie mylę to już był taki temat na forum i tej opcji nie udało się dodać w e9x. Poza tym wybrałem moduł video bo oferuje trochę więcej: można podłączyć więcej niż jedną kamerę, zewnętrzny odtwarzacz, moduł TV itp. oraz posiada wyjście video np. na monitory w zagłówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie wiem czy istnieje takie rozwiązanie które spełni twoje wszystkie oczekiwania. Z jednej strony chciałbyś jakość oryginału a z drugiej zrobić to za jak najmniejsze pieniądze. Najprostsza ‘no-name’ kamerka kosztuje ~20PLN, jeśli jest zintegrowana z podświetleniem rejestracji to trochę więcej (chociaż nie wiem jak to pasuje i świeci), jeśli z przyciskiem otwierania klapy to już nawet ~200PLN, a jeśli jest to oryginalna kamerka Alpine lub Kenwood to cena jest +500PLN. Mam nadzieję że osiągniesz swój cel za 200PLN.
Panowie, ja mówie o koszcie samego urządzenia - nei kamery. 68USD to jakieś 250 PLN. Sama kamera wyniesie drugie tyle :)

Szykowałem się na to:

http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4786-Modul-AudioVideo-IN-do-BMW-CIC-kamera-cofania-tuner-DVB-T.html

lub to:

http://www.xcarlink.co.uk/product.php?productid=327&cat=16&page=1

za ok 1500 PLN

Jednak "video overlay" już kiedyś miałem w innym aucie i nie urzekł mnie. Wolał bym tego uniknąć.

 

Jak chcesz to mogę zrobić zdjęcie jak to wygląda u mnie, w setupie za ~750PLN.
Bardzo chętnie! A gdybyś jeszcze dął radę zrobić dodatkowo video w działaniu - było by wspaniale! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótki filmik jak to działa u mnie: https://www.youtube.com/watch?v=6rYfWfNKM6A&feature=youtu.be

Być może mogłem nagrać z lepszą rozdzielczością bo na youtube jakość taka sobie, chociaż w telefonie jest o wiele lepiej.

 

Obraz z kamery jest trochę rozciągnięty bo mam ustawione w module 'ultra wide' mode. Jeśli przełączę na format 16:9 wtedy obraz byłby bardziej naturalny ale zajmował by tylko około 2/3 ekranu - nie mam PiP więc prawa część ekranu była by pusta. Na filmiku można zauważyć że widok z kamery włącza się z małym opóźnieniem. Nie wiem jak na to wpływa sam moduł a jak podłączenie kamery pod światła stopu (przez przekaźnik). Nie miałem okazji tego sprawdzić ale wydaj mi się że światła stopu włączają się z pewnym opóźnieniem tak aby nie mrugały podczas przełączania z P na D w automacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście światła cofania - nie wiem skąd ta pomyłka.

Być może ten moduł tego nie ma bo bez przekaźnika na włączonym silniku kamera w ogóle nie działa. Mimo podłączenia przez przekaźnik jakość obrazu jest troszkę lepsza na wyłączonym silniku. Mam zamiar podłączyć jakiś stabilizator napięcia, może coś pomoże.

 

Sent from my D5803 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.