Skocz do zawartości

[E36] M40 1,6 z 1994. Jaka chłodnica ?


red1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam wymienić chłodnicę. Wg. mechanika cieknie na łączeniu ze zbiornikiem wyrównawczym chociaż zauważyłem resztki płynu we wgłębieniach dwóch torxów obok korka chłodnicy (może puszcza korek). Nie chcąc dumać wymienię całość. Pytanie - czy warto kupić chłodnicę używaną oraz czy wersje z klimatyzacją czymś się różnią ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem chyba są wersje z klimą i bez. Najlepiej sprawdź po vinie w realoem-ie, dowiesz się jaka ma być na 100%. Cena nowej chłodnicy to koszt ok 200 - 300zł. Ja osobiście nie wolał bym kupić nową.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ale jak cieknie tylko tam, to kup nowe oringi do zbiorniczka i bedzie po sprawie. Zapłacisz w ASO 30 złotych a nie 200. I problem zniknie.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmmm u mnie wymieniłem ORINGI, oczywiście OEM i gra i buczy, w dodatku chlodnica jakaś tanie, nie OEM. No ale trochę dałem silikonu. Wydaje mi się ze lepsze rozwiązanie, bo w tych tanich chłodnicach i tak to puści po pewnym czasie w tym samym miejscu.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym problem. Na forum pisali, że wymiana oringów to półśrodek, po chwili znów cieknie.A tak off topic ciekawa sprawa, w moim Oplu Omega ubytek płynu nie powoduje zamarzania reduktora LPG, a tutaj tak i to jest główny problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja kupiłem najtańszą chłodnice ok 220zł i już śmiga 2 latka bez problemu.

 

Też kupiłem nową i tak jak większość taką jakąś tanią i wytrzymał sporo bo 50 tyś km po czym zaczeło ciez z oringów. Wymieniłem oringi i gra i buczy już od kolejnych 20tyśkm.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu kupiłbym nówkę - to na 100%, jak szukasz czegoś taniego to może coś co by gwarancję miało bo wyrzucać kasę na jakiegoś kompletnego noł nejma to nie ma raczej sensu. a może AVA? do E36 robią coś takiego - chłodnica

Ciekawe, szukając po numerze z realoem nie znalazło mi jej, znalazło coś takiego http://www.iparts.pl/wyszukaj/artIDE3MTExNzI4OTA3fDEwfDA=.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.