Skocz do zawartości

320d Stukanie z pod spodu samochodu


Fazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu borykam się z problemem stukania w moim samochodzie. Stukanie dochodzi od spodu samochodu. Słychać je przy zapalaniu, gaszeniu, ruszaniu oraz jak jadę po nierównościach. Na przykład jak zapalam samochód to słyszę parę stuknięć po czym następuje cisza. Dodam jeszcze że stukanie słychać tylko przy otwartych drzwiach lub oknie jak wszystko jest szczelnie zamknięte nic nie słyszę w kabinie. Wymieniłem wieszaki tłumika bo były porwane ale nic to nie dało. Z góry dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak zrobiłem przed wymianą wieszaków i wydawało mi się że to właśnie przez porwane wieszaki tłumik końcowy uderza w mocowanie mostu. Przyznam się szczerze, że po wymianie od razu to wykluczyłem i nie sprawdzałem :mad2: . Poszukam kanału i obsłucham to jeszcze raz. Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co to może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem, faktycznie walił tłumik. Na 2 stacjach diagnostycznych mi mówili, że nie wiedza o co chodzi. Auto na prostej w ogóle nie stukało i ciężko było powiedzieć o co chodzi. Okazuje się, że ten łącznik od rury wydechu (jeszcze przed katalizatorem) jest skręcony w pozycji pionowej i mocowanie waliło o podwozie.

 

Po przekręceniu tego w pozycję poziomą jest cisza.

Edytowane przez KubaWroc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba muszę zastrzec używanie moich fotek przez innych Forumowiczów :roll: .

 

Umieszczałem go dość dawno w takiej pozycji, ale coś mi się kojarzy że "górny trójkąt" o coś mi nie stuka aktualnie.

W miarę poprawne "złożenie rury wydechowej" również ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odświeżam temat może komuś pomoże. Trochę to trwało ale się udało. Okazało się że za to nieprzyjemne stukanie odpowiedzialna jest pęknięta rura wydechowa kilkadziesiąt centymetrów przed środkowym wieszakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.