Skocz do zawartości

Nie działający ekonomizer, nie łączy się z komputerem.


mate1664

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

Postaram się opisać swój problem a w sumie to problemy krok po kroku. A wiec jest to miedzy innymi nie działający ekonomizer co mnie strasznie denerwuje chodź nie przeszkadza w używaniu samochodu ale jak coś jest to musi działać, a wiec zrobiłem test zegarów jest ok, przepływomierz jest nowy bo stary padł. Sprawdziłem i wyczyściłem kostkę w tylnym moście i ekonomizer dalej nie działa, a i podpinałem inne zegary jest to samo. Z tego co wiem to dochodzi do tego czujnik abs'u w tylnym kole ale podobno jest tez odpowiedzialny za mierzenie prędkości, a prędkościomierz działa chyba ze komp czyta prędkość z czujnika w moście- nie wiem. I kolejne pytanie czy oba tylne czujniki abs'u mierzą prędkość ? (tj. lewy i prawy).

 

Co do drugiej części to kolejnym problemem wszystkiego jest, ze nie mogę zdiagnozować auta. Komputer w ogolę nie może połączyć się z samochodem. Już z góry mowie, ze nie był podłączany bele czym... tylko komputerem do serwisów i na początku jakimś amatorski readerem, a na końcu kablem do normalnego kompa, wiec razem były 3 nie udane próby. Rozebrałem gniazdo i kable wyglądają ok nie są uszkodzone. Wiec co może być przyczyna ?

Ps. była kasowana inspekcja oleju, wszystko odbyło się bez problemow. A komp przed i po tym nie chce się łączyć z samochodem.

 

Za wszystkie rady serdecznie dziękuje. Mam nadzieje, ze ktoś pomoże, bo już nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem reset i nic nie działa. A to jak mam te piny sprawdzić miernikiem ? A ze ekonomizer dostaje sygnał z ecu to wiec i ze czyta dane z czujników ale staram się ustalić które to te odpowiedzialne za odczyt spalania czyt. ekonomizera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.