Skocz do zawartości

[E87] Szyberdach nie reaguje


BondE87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj po raz pierwszy od dłuższego czasu chciałem otworzyć szyberdach i niestety nie działa. Przy naciskaniu przycisków słuchać kliknięcia, tak jakby prąd dochodził, ale szyberdach się nie otwiera, ani nie przesuwa. Dodatkowo na desce rozdzielczej wyskoczyła kontrolka od szyberdachu. Jakies pomyslu, ktos z Was mial podobny problem? Pozdro ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Może uszczelki mocno trzymają. Wciśnij guzik i uderz w niego od spodu pięścią, może puści i się podniesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej rozkodował Ci się szyberdach

miałem podobny objaw: na początku nie chciał się w ogóle otwierać, po odłączeniu akumulatora zaczął chodzić odwrotnie, tzn. jak chciałem zamknąć to się otwierał i odwrotnie :) przy czym strasznie sie przycinał i otwierał po kilkanaście milimetrów

 

pojechałem do mechanika na kodowanie ...i naprawił -> ale "kodowanie" wyglądało w następujacy sposób wg. moich obserwacji :

wsiadł zapalił auto potrzymał chwilę przycisk otwarcia szyberdachu (otworzył sie ku mojemu zdziwieniu) i trzymał aż skończy sie otwierać i jeszcze kilkanaście sek, następnie powtórzył czynność zamykając dach i wszystko działa do dzisiaj :)

 

 

wiec może spróbuj odpiąc aku na jakiś czas, a poźniej PRZY ZAPALONYM SILNIKU ....powtórzyć powyższy opis

 

mozę sie uda

 

mnie to kosztowało 100 zł :( i wiem, że następnym razem sam będe próbował to rozgryźć,

więc jak sie Tobie uda to daj znać

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

oto przepis:

 

Klucz w stacyjce, włączyć zapłon ( bez zapalanie silnika)

 

Przytrzymujemy przycisk uchylenia dachu przez ok 15s , po tym czasie szyberdach uchyli się, następnie zamknie się, następnie otworzy się całkowicie i na koniec całkowicie zamknie się. Przez cały ten proces nie odpuszczamy przycisku bo będziemy musieli powtórzyć go od początku.

 

pozdrawiam

maarq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Witam,

oto przepis:

 

Klucz w stacyjce, włączyć zapłon ( bez zapalanie silnika)

 

Przytrzymujemy przycisk uchylenia dachu przez ok 15s , po tym czasie szyberdach uchyli się, następnie zamknie się, następnie otworzy się całkowicie i na koniec całkowicie zamknie się. Przez cały ten proces nie odpuszczamy przycisku bo będziemy musieli powtórzyć go od początku.

 

pozdrawiam

maarq

 

Tak tylko dopytam, rozumiem ,że chodzi o przycisk środkowy ?

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niestety, u mnie ten sposób nie działa, a awaria polega na tym, że po nacisnięciu przycisku szyberdach otwiera/ uchyla sie prawidłowo, ale przy próbie jego zamkniecia, szyberdach się zamyka i od razu uchyla :(

 

EDIT:Sprawę załatwiło podpięcie do komputera i "przywrócenie ustawień fabrycznych " oprogramowania szyberdachu. Wiecie o tym,że przy takim "Hard reset" istnieje możliwość uszkodzenia szyberdachu ( nawet pęknięcie szyby ) w przypadku uszkodzenia prowadnic. Tak więc przez około 1 minuty nie oddychałem :-) Przy okazji wstępne czyszczenie prowadnic i silikon na nie. Aha !Mechanik przypomniał aby nie korzystać z myjni przy mrozach, bo moda może się dostać do mechanizmu szyberdachu i je uszkodzić

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.