Skocz do zawartości

Kupno Z4 28i


Jan Wronowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się nad kupnem Z4 z silnikiem 28i w pełnym Mpakiecie (skrzynia M, zawieszenie adaptacyjne M, kierownica z łopatkami M), do mojej konfiguracji dorzuciłem klimatyzacje automatyczną, czujniki parkowania, pakiet dodatkowych schowków. Co do wnetrza to skóra "orzech" i jasniejsze drewno, lakier to natomiast niebieski, ktory bardzo mi się podoba. Na co zwrocic uwagę, co dołożyć? Albo z czego zrezygnować? Miał ktoś stycznośc z silnikiem 28i? jakie jest rzeczywiste spalanie? - co do osiągów to nie mam zastrzeżeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Janek.... ciesze się że spoglądasz na Zkę. Jest to samochód dający ogromną frajdę.

Wyposażenie: cóż.... ja jedynie nie brał bym tego M-pakietu. Ale to moje odczucie wynikające z wygodnictwa. Ten pakiet ma zawieszenie M i moim zdaniem jest ciut... twarde. Wole zwykłe, ale to subiektywne odczucie oczywiście. Za to wygląd z Mpakietem jest superancki... prawda.

Skóra - wybór doskonały, ja mam u siebie jasno beżową - nieporozumienie. Jest to samochód często zostawiany jako otwarty i niestety beżyk sie brudzi. A tą orzechową mam w X6 i jest bardzo przyjemna w utrzymaniu jej w perfekcyjnym stanie.

Wstawki drewniane w Z4 moim zdaniem... niespecjalne, raczej alamunium ;-) lub karbon.

Teraz kwestia silnika. Osiągi tego bzyka są lepsze niż w 3,0Si (ja mam taki) i to jest argument "za". Dźwięk i kultura 4 cylindrowca.... "przeciw". Zastanów się czy nie warto wziąć 6 cylindrówki 306KM.... polecam, daje jeszcze lepsze wrażenia. Oczywiście kwestia ceny... bardzo duża różnica. Ja kupując nową też wziąłbym 2.8i, ale tylko dlatego że nie stać mnie na 35is.

Bo gdyby mnie było stać... ani chwili wachania.

Dlatego ja kupilem uzywke. Miałem do wyboru w swoim budżecie krajową używke ale od pierwszego własciciela za to z silnikiem 3.0Si 258 KM, lub demo prawie nowe 2.3i. Właśnie z powody silnika zdecydowałem się na rok starsze 3.0Si. Tutaj oczywiście masz inną sytuację bo silnik ma większą moc, ale dalej daje z 4 garów a nie z 6....

Tyle z mojej strony.

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Janek, jakie decyzje ?? Zdecydowałeś sie może na Z4 ??

temat ucichł zupełnie... czasu troche minęło, ciekawy jestem czy sie zdecydowałes na zakup E89.

 

Ja własnie zastanawaim się, czy na wiosne nie zmienie mojej na 991. Bardzo mi się podoba nowe porsche, ale niestety skok cenowy jest ogromny. Z drugiej strony tak mało jeżdze Zką, że zastanawiam się nad sensem wydawania tak dużej kwoty. Dla manie niestety jest ona ogromna :(

No ale, temat jest Twój. Skrobnij prosze jakie decyzje i jak do nich doszedłeś

"Jeśli masz wroga, idź nad rzekę, usiądź nad brzegiem, kontempluj i spokojnie czekaj, aż nurt przyniesie Ci jego zwłoki"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.