Skocz do zawartości

Odszkodowanie z funduszu gwarancyjnego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanko związane ubezieczeniowym funduszem gwarancyjny. Mianowicie, chłopak jadąc simsonkiem nie wyhamował i wjechał w mój nowy tylny zderzak. Okazało się, że simnson to składak, bez ubezpieczena i rejestracji. Wezwałem policję, chłopak nie przyjął mandatu wniosek do sądu. Zgłosiłem sprawę do swojegu ubezpieczyciela (HDI), przyjechał rzeczoznawca i mówi że to będzie z UFG. Kazał wysłać papiery do HDI, a oni prześlą sprawę do funduszu. Nie mam wykupionego AC. Proszę mi powiedzieć, jak ma się sprawa z odszkodowaniem? Samochód chcę oddać do ASO BMW. Słyszałem, że podobno sam muszę najpierw wyłożyć pieniądze a później mi zwrócą (czas oczekiwania nawet do 6 msc). Do wymiany zderzak i tylna prawa listwa, PDC całe. Czy ktoś miał taką przygodę? BMW E39 530dA z 2002.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Fundusz pokrywa szkody nie ubezpieczonego sprawcy.

Natomiast sprawcy przysyłają karę za brak ubezpieczenia oraz zwrot kosztów wydanych przez Fundusz na pokrycie wyrządzonych szkód.

Jak nie płaci to przysyłają komornika,ale to podejrzewam że akurat Cię mało interesuje.

Ważne że sprawca jest,o resztę nie musisz się martwić.Swoją drogą to masz zaj****go pecha.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie bezgotówkowo ale musisz wcześniej zaakceptować wycenę rzeczoznawcy.Wypłata jest tak samo jak z AC

 

Był rzeczoznawca z HDI (gdzie mam pojazd ubezpieczony), wypisał papiery, zrobił kilka fotem i pojechał. Znając życie wycenią na jakąs śmieszną kwotę..... Sam zderzak kosztuje 2,5 tys.... Poza tym jak dam do serwisu to płatność na podstawie faktury, a to nijak ma się do wyceny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.