Skocz do zawartości

e39 530d napinacz rozrzadu rzezi


marcin__sc

Rekomendowane odpowiedzi

być może i spotkał, bo u mnie tez coś hałasuje i przenosi sie ten dzwiek do kabiny.

Czy to nie ty wymieniałeś pompe wody i po wymianie przestało stukać metalicznie?

U mnie stuka w rytm pracy silnika, jak silnik sie dobrze rozgrzeje i dopale do pieca troche. Z rańca po odpaleniu zimnego silnika pracuje bez tych dodatkow.

Grzechocze tez jak na dwójce zaczynam przyspieszac z wolnych obrotow i powyżej 1600-1800zł to grzechotanie znika.

Gdy zgasze silnik, to też coś zarzęzi, oczywiscie dwumas nowy, napinacz paska z rolkami też nowe.

 

Zostaje coś z łancuchem/napinaczem rozrządu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie metaliczny stukat byl od pompy wody bo byl luz nalozysku....

 

teraz rzezi jak jade na dwojce ale na wyzszych obrotach nie zanika tylko jest glosniej:( wcisne sprzeglo lub puszcze pedał gazu to wtedy zanika calkowicie dzwiek "dziwny"

dwumasa OK bo jeszcze pisalem odnosnie dwumasy ale zgrzyt przy wylaczaniu silnika byl od poduszki ....

 

 

wlacze kamerke podczas jazdy i zamieszcze filmik porownamy....

 

 

ps dodam ze rzezi u mnie juz od dawna...w tamtym roku wymienilem olej po 12 tys (po roku uzytkowania) i nie pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspomnialem ....u mnie od 2 lat rzezi lancuch ;)

u kumpla nie rzezilo w 3.0d 300tys przebiegu a lanuch padl ;) efekt nowy silnik ;)

 

u mnie tez najwyzej nowy silnik pojdzie bo juz mam dosc jak moje auto mnie zaskakuje ;)

od wczorajz kolei skacza mi obroty na postoju chyba zawor cisnienia od pompy wtryskowej sie odzywa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.