Skocz do zawartości

Drgania kierwonicy


MMac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój problem dotyczy drgań kierownicy, które pojawiają sie przy hamowaniu. Dodam, że hamulce są sprawne (tarcze i klocki mają 1000 km), opony są nowe (500 km) i wyważone). Może spotkaliście sie z tym u siebie i podpowiecie co było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pomimo nowych tarcz i klocków. :mad2: Bywa, że nowe tarcze trzeba przetoczyć...i nie zawsze daje to zadawalający efekt. :cry2:

Brat ma E39 i wrzucił niezłą kasę w tarcze i klocki i przetaczanie i nadal ma lekkie drgania przy hamowaniu ze 160-100 km/h. :doh:

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo pomimo nowych tarcz i klocków. :mad2: Bywa, że nowe tarcze trzeba przetoczyć...i nie zawsze daje to zadawalający efekt. :cry2:

Brat ma E39 i wrzucił niezłą kasę w tarcze i klocki i przetaczanie i nadal ma lekkie drgania przy hamowaniu ze 160-100 km/h. :doh:

 

Takie zjawisko występuje podczxas zwichrowania tarcz, a dzieje się to na skutek gwałtownego wjechania np. w kałuże wody przy rozgrzanych wcześniej tarczach hamulcowych. Rozgrzana tarcza ulega odkształceniu na skutek gwałtownego jej ochłodzenia.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wszyscy panowie jestescie w bledzie , gdyz poniewaz mam to samo to wiem :-D

poruszaj kierownica na postoju , jezeli masz luz na kierownicy to jest to samo co u mnie

musisz wymienic krzyzak w kolumnie kierowniczej

oryginalny 380 zl bodajze

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Prawdę mówiąc "krzywe tarcze" mnie nie przekonują . Jak obracam piastą po zdjęciu koła, to tarcze wydaja się chodzić równo (bez oporów) między klockami, które są przecież bardzo blisko nich. Dziękuję jednak za sugestię. Sprawdzę to jeszce raz.

Co do tego krzyżaka to ciekawa uwaga, szczególnie że odczas tego "bicia" słychaś skuki w dole kolumny kierowniczej. Możesz pomóc mi zlokalizowac tę część np. w RealOEM ?

Czekam nadal na inne praktyczne podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.