Skocz do zawartości

swap m42b18 na 50b25 w e36


waltere30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie wiem ze na temat swapa bylo sporo pisane, ale nigdzie nie moge znalezc konkretnych odpowiedzi na pytania a mianowicie:

- najprawdopodobniej musze zmienic licznik i czy musze przerabiac instalacje od licznika?

- co z instalacja? znaczy chodzi mi o to, co musze przerobic w instalacji z silnika zeby to cykalo? Bo gdzies mialem od tego schemacik ale nie moge znalezc...

- co z serwem czy wymieniac od m50 czy zostawiac od m42?

- i ostatnie czy pasuje silnik na mocowania z m42 chodzi o mocowanie lap?

Z gory dzieki za odpowiedz :)

E36 m50b25 VANOS coupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak przewalkowalem juz troche postow i miedzy innymi ten co mi wyslales, tylko tam koles wrzucal m52 a ja chcem wrzucic m50 i to bez vanosa i do tego bedzie prawdopodobnie chodzil na skrzyni od is-a. Tylko ja szukam jakis odpowiedzi na moje pytania glownie mnie intersuje temat wiazki z silnika czy trzeba tam cos przerabiac, bo wczesniej robile swapa w e30 z is-a na m50 tyle z vanosem to tam byla troche rzezba z wiazka ale ogarnelo sie.
E36 m50b25 VANOS coupe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy licznik trzeba? Ja jestem po zmianie z 1.8 tds na m52b28 i licznika nie zmienialem, wszystko działa jak należy, wiadomo ze obrotka klamie ale to na razie najmniejszy problem :) . Najlepiej jak miałbyś wiązkę do silnika, ominęło by cię troche roboty..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liczniki musisz zmienić ! bo 4 cylindry będą na obrotach kłamać , stabilizator a reszta pasuje jak malinka :cool2: a ! ja jak zmieniałem to akumulator dałem z przodu bo nie chciało mi się kabla prowadzić przez całe auto :mrgreen: wszystko elegancko pasuje wtyczki podłączysz i pali ze strzała :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.