Skocz do zawartości

Śruba regulacyjna maglownicy


tomas1907

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze mam następujący problem w moim E46 320D, samochód niestabilnie zachowuje się na drodze każda koleina czy nie równość powoduje zmiane kierunku jazdy i trzeba ciągle kontrować kierownicą bądź w lewo bądź w prawo. Zauważyłem że przy zgaszonym silniku podczas szybkich ruchów kierownicą słychać stuki odczuwalne są one na drążkach wychodzących z magla. Przeczytałem chyba wszystkie wątki o maglownicach wiem o możliwości dokręcenia tej śruby na przekładni tylko że u mnie jest ona dokręcona do oporu i do tego bardzo zmęczona jakby ktoś ją targał na siłę, wspomne tylko że poprzedni właściciel serwisował auto w ASO w mysłowicach.

Czy konieczna będzie regeneracja? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw zamienić opony/koła na inne.

Jak kupiłem e46 to też mi auto uciekało na prawo i lewo, a w koleinach była tragedia.

Wymieniłem zawieszenie z przodu i z tyłu i było nadal to samo.

W tamtym roku regenerowałem maglownice i nadal woziło, mniej ale jednak.

Przyszła wiosna i zmieniłem opony na letnie (ten sam rozmiar co zimówki 205/55R16) i auto jedzie prosto i nie ucieka na boki - jedynie jak mocno zawieje.

Opony letnie Uniroyal RainSport 2.

Opony zimowe Pirelli. Oba komplety kupione jako nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już była regenerowana stąd te zmęczenie. Napisz jakiej szerokości masz koła bo jeśli 225 to to myszkowanie na koleinach to normalna sprawa. Wystarczy z przodu zmienić na 205 i będzie git :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi stukami które słychać, dodam ze śruba o której mówiłem to ta duża na klucz chyba 22.

Jeżeli chodzi o opony to założę na próbę na przód 215/45/17, wiem że nie zalecany rozmiar ale mam praktycznie nówki PZero Nero i trochę mi ich szkoda a spróbować warto, aha na zimowych 205/55/16 samochód jeździł idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sam sobie odpowiedziałeś, na 205/55/16 nie ma myszkowania. Jeden z forumowiczów założył dystanse na tył, chyba 2x20 mm i problem podobno zniknął, to było w kombiaku, drugi założył do sedana i narzekał, że kiszka, więc nie jest to pewne. Pewne są dobre 205/55/16 :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóż 205/50/17, kup dwie takie opony a te co masz będziesz na tył używał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tak: lato 225 r18 i bujało w koleinach, że trudno było się utrzymać na drodze. wymiana wahaczy, tulei, końcówek drążków, regeneracja maglownicy i teraz czuć w głębokich, że lekko ciągnie w bok ale jest rewelacja w porównaniu do tego co było przedtem a opony zostały te co były... zacznij od wymiany zużytych części bo i tak musisz to zrobić a później ewentualnie o wymianie kół na inny rozmiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opony na 100% mają duże znaczenie. Mnie nosi na letnich, na zimówkach wcale. Też wymieniałem elementy zawieszenia. Przy zmianie na zimowe wymieniłem łożyska amorów. Myślałem, że trafiłem w 10 bo auto przestało latać w koleinach. Po zmianie na letnie problem powrócił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadome, że szerokie opony w dodatku z niskim profilem są bardziej czułe na koleiny ale jeśli koła są ładne a zawiecha pada to chyba lepiej wymienić zużyte części a jeśli nadal będzie Ci to bardzo przeszkadzać to pomyślisz o kołach... ja mam 225 na 18 i da się jeździć bez jakiejś męki jedynie narzeczona ma lekkie trudności na głębokich koleinach powyżej 100km/h (wtedy zwalnia) :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz rację, niech wrzuci 19 cali to na pewno będzie lepiej i będzie miał ładne koła :duh:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.