Skocz do zawartości

E36 318 tds Pompa paliwa?


Skay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój problem polega na tym że w czasie jazdy zgasł silnik, gdy zajrzałem pod maskę okazało się że w wężyku za filtrem nie ma paliwa. Podczas kręcenia rozrusznikiem też nie podawał paliwa tylko czasem zapowietrzone paliwo. Auto postało godzinę i zapaliło bez problemu. Ten sam problem pojawił się po 3 tygodniach, po próbach odpalenia wyładowałem akumulator. Rano auto odpaliło za 2 razem. Za trzecim gdy chciałem gdzieś jechać auto znowu nie odpaliło. Rozebrałem pompę paliwa przedmuchałem ją kompresorem podłączyłem na krótko i pompa działa. Skręciłem ją i auto bez problemu zapaliło. Chcąc przetestować samochód ruszyłem dość gwałtownie pozostawiając czarną chmurę za sobą i ślad na asfalcie (nie z opon tylko z wydechu).Gdy auto nie odpalało to zapowietrzone paliwo (taka piana) wracało spowrotem do filtra po zakończeniu kręcenia rozrusznikiem. Auto teraz chodzi dobrze ale boję się że problem może się powtórzyć. Co może być przyczyną? Czy może pompa już siadać? Może podaje za małe ciśnienie?

 

Z góry dziękuję za odp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie, TDS rozkraczył mi się na drodze, wymieniłem wkład pompy na używany od brata działający (tez sprawdzałem na krótko) Po tygodniu pompka padła (szczegolnie lubia padac gdy jest mało paliwa w baku) Kupiłem na allegro nowy wkład pompy z gwarancja (jakies 120 zł z wysylka) Po zamontowaniu znow chodzi bez problemów, ale pamietaj, zeby odpowietrzyc układ przed odpaleniem.

m5%2520edytowane.PNG

Kiedyś będzie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.