Skocz do zawartości

bezwodne mycie auta


Rekomendowane odpowiedzi

oglądałem ostatnio galileo (taki program na TV4:)), w którym testowali środek do bezwodnego mycia auta - zainspirowany tym jak im to dobrze poszło postanowiłem poszukac czegoś na polskim rynku - znalazłem środek z linka - czy ktoś stosował, próbował? - co o tym sądzicie

 

http://www.nowet.com.pl/produkty.htm

http://allegro.pl/nowet-bezwodne-mycie-polerowanie-jednym-produktem-i2311773379.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - takiej odpowiedzi sie spodziewałem. Ale jednak wolałbym opinie kogoś kto testował ten lub podobny środek bo nie należy z góry zakładać ze cos nie dziala bo tak i juz. Skoro ludzie tego używają i nawet są profesjonalne myjnie stosujace te środki wiec raczej nie rysuja lakiery ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne myjnie? A w czym się ten ich profesjonalizm objawia...? Moim zdaniem są tak samo profesjonalni jak Ci co myją przy wykorzystaniu pary wodnej. W momencie kiedy studia detailingowe zaczną korzystać z tego typu produktów to będzie można bez obaw kupować takie środki; takiego czasu się raczej nie doczekamy, bo przesuwanie drobinek kwarcu po lakierze zawsze kończy się tak samo - swirle lub głębsze rysy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się wiele dowiedziałem ... a profesjonalny fryzjer to jakeigo szamponu uzywa i który jest profesjonalny a który nie - jak to stwierdzić ? :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bezwodne mycie to tylko jak nie lubisz swojego samochodu. Do takiego "bez wodnego" pielęgnowania auta służy np Smart One od Smartwaxa. O ile zaryzykowałbym go (i ryzykuje :P ) jak mam samochód delikatnie przykurzony. Pomyśl logicznie. Czy na ubłoconym samochodzie chcesz używać szmatkę (mikrofibrę) na delikatnie zwilżonym lakierze przez mgiełkę tego środka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem środek z linka - czy ktoś stosował, próbował? - co o tym sądzicie

Używam nowet'a i jestem bardzo zadowolony. Stosowanie bezwodne zależy od ubrudzenia auta. Można i próbować umyć ubłocone, ale nie polecam. Po prostu pierwsza mikrofibra po paru przetarciach lakieru jest tak uwalona, że nie jest to zbyt przyjemne przecierać nią nastepne elementy, poza tym mam obawę, że jednak lakier się wówczas może zarysować. Takie auto więc lepiej wcześniej spłukać i przetrzeć samą mikrofibrą lub gąbką z auto-szamponem. Dać sobie temu wyschnąć i wówczas przecierać nowetem. Po nowecie nie musisz woskować auta.

 

Gdy masz samochód tylko zapruszony, to można stosować bez wody i obaw o uszkodzenie lakieru. Jedną mikrofibrą ścierasz proparat wraz z brudem, drugą polerujesz. Zaczynasz, oczywiście, od szyb, dachu, maski, klapy, później do połowy boki. Kończysz na dolnych częściach karoserii i ostatecznie na felgach. Nie polecem stosować w ostrym słońcu, gdyż momentalnie preparat wysycha po nałożeniu. Lepiej podjechać wówczas do cienia, dać blachom trochę czasu na schłodzenie i zabrać się do pracy. Polerować należy w miarę delikatnie.

 

Po dobrym nałożeniu noweta, następne dwa mycia możesz zrobić wyłącznie wodą i jedną mikrofibrą do przetarcia, bez użycia noweta, czy innej chemii.

Do sprzedania: - E60 535xi LCI USA 2008 MT

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=222639


Dla amatorów "rynkowych" cen E60 535i/xi taka mała przestroga:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=1983450#p1983450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.