Skocz do zawartości

wymiana mechanizmu opuszczania szyby (przed/po lifcie)


greg97

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

padl mi ostatnio mechanizm opuszczania szyby z prawej tylnej strony, wersja przed liftem. Nie chce wymieniac na taki sam bo pewnie za jakis czas padnie znowu. Najchetniej wymienilbym go na ten po lifcie, ktory stwarza znaczniej mniej problemow. Pytanie do Was, czy jest to mozliwe i czy ktos juz to robil?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest możliwa zamiana podnośnika na model poliftowy.

W tym tygodniu z kolegą ogarnialiśmy temat.

Podnośniki różnią się tylko dolnym mocowaniem.

Trzeba uciąć kawałek blachy (nie pamiętam dokładnie wielkości, ale jakieś 6x8cm) i wywiercić w nim dziury aby przykręcić do podnośnika (2 śruby).

Następnie włożyć podnośnik, przymocować górną śrubą i przymierzyć do dolnego mocowania w drzwiach, które należy zagiąć w literę U.

Jak już będzie pasować, na blaszce trzeba zaznaczyć miejsce, gdzie należy wywiercić kolejną dziurkę do przykręcenia do drzwi.

Na koniec pasuje uciąć kable od przełącznika opuszczania szyb i je zamienić. W przeciwnym wypadku szyba będzie działała na odwrót: przełącznik w dół - szyba w górę, przełącznik w górę - szyba w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

padl mi ostatnio mechanizm opuszczania szyby z prawej tylnej strony, wersja przed liftem. Nie chce wymieniac na taki sam bo pewnie za jakis czas padnie znowu. Najchetniej wymienilbym go na ten po lifcie, ktory stwarza znaczniej mniej problemow. Pytanie do Was, czy jest to mozliwe i czy ktos juz to robil?

pozdrawiam!

 

Miałem taką samą sytuację (najprawdopodobniej), również w prawych tylnych drzwiach. U mnie wyrobiło się mocowanie tulejki linki w suwaku i też rozpatrywałem różne sposoby, żeby to rozwiązać. Ale w końcu wszystko dokładnie odtłuściłem, umocowałem poprawnie i zalałem jakimś klejem (nie pamiętam nazwy) ale coś w stylu poxipol. Kleju użyłem na tyle dużo, że po utwardzeniu musiałem go szlifować, bo nadmiar obcierał o wzmocnienie drzwi przy otwieraniu szyby.

Było to rok temu i do dzisiaj działa, co prawda ograniczyłem odsuwanie tej szyby, ale z 50x była odsunięta :) lub raczej zasunięta bo tu był problem. Rozwiązanie najtańsze i być może najtrwalsze, ważne dobre odtłuszczenie powierzchni, żeby zapewnić jak najwięcej powierzchni z którą klej może się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.