Skocz do zawartości

3.0d. Rozładowywuje akumulator, co może byc powodem?


marcin m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych tematem.

Moje autko ostatnio miało problemy z rozruchem,zdziwiło mnie to poniewaz w zimę zakupilem nowy aku.

Po podłączeniu miernika okazało się że przy wyłączonym silniku ma pobór prądu ok.6,7A!!!

Znalazłem bezpiecznik, po wyjęciu którego uzyskałem 0,8A.

Z tego co znalazłem na forum to powinno być 0,03A,ale mój wynik mnie póki co satysfakcjonuje ponieważ po kilku nocach z wyjetym bezpiecznikiem auto pali bez problemu.

Chciałbym tylko aby ktoś mi pomógł w zlokalizowaniu odbiorników a raczej wiązek do tych odbiorników.Jest to prawdopodobnie numer 27,ale z tego co zauważyłem to nie działa mi silniczek spryskiwacza szyby przedniej oraz podświetlenie skrzyni(ta dioda przy lewarku skrzyni).Jeśli ktoś ma jakiś pomysł bardzo bym prosił o wskazówkę jak ugryżć temat.

Sugestie do podłączenia do kompa raczej odrzucam ponieważ byłem już u jednego magika który skasował mnie 50 zeta za podłączenie zwykłego miernika do aku i dodatkowo wykasowanie błędów o których mnie nawet nie poinformował jakie były,a co do znalezienia przyczyny powiedział mi że auto musi zostać prawdopodobnie na kilka dni...cenę do tego scenariusza każdy już z Was pewnie sam może sobie dopowiedzieć :lol:

Pozdrawiam forumowiczów :cool2:

Edytowane przez marcin m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest coś takiego jak rozpiska bezpieczników, to może się okazać za mało, to wtedy jest coś takiego jak WDS dla marki BMW. Poszukaj a znajdziesz. Moim zdaniem nie poradzisz sobie sam z ogarnięciem tematu. Elektryk powinien powiedzieć jakie były usterki owszem, ale nie wsiadaj tak na niego w końcu za wiedzę trzeba zapłacić. Na forum powinna być rozpiska bezpieczników poszukaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz też poszukać (zaczynając od bezpieczników) tutaj http://wds.spaghetticoder.org/en/e53/Component_and_signal_information/Components/F_Fuses/

 

 

Giacomo serdeczne dzięki,właśnie o takie cos mi się rozchodziło,bardzo fajna rozpiska,ze zdjęciami i w ogóle konkretna i pomocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mojemu starszemu X5 aku trzyma 5 dni, musi się przejechać czy chce czy nie :shock: auto 2002r 3,0 D e53 rok w kraju z Monachium, był na miernikach ma dołożone centrum multimedialne panasonica z dużym ekranem i kamerą cofania może to żre prąd hgw ? trzeba by się przejechać do P.Adama z Raszyna bo u partaczy tylko stracisz kase.

http://www.autocentrum.pl/gfx/katalog/1787_1.jpg

E46 on board http://directory.e46fanatics.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mi tez zzeralo aku i nie wiedzialem co. Na poczatku padlo na GPSa bo najwiecej pradu pobieral ale wreszcie po odlaczeniu radia bylo najlepiej. Okazalo sie ze amplituner byl walniety. Po wymianie usterki oraz zakupie nowego aku wszystko smiga jak nalezy. Czytalem na amerykanskich stronach ze to typowe w tych autach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że nic nie było robione i nawet w zimę było ok.Na początku myslałem że to webasto,odpiąłem kostki i przez chwilę było wszystko dobrze,jednak po kilku dniach znów siadł.Posprawdzałem wszystkie bezpieczniki,znalazłem prowodyra,którego wyciągnąłem.Teraz jest dobrze tylko jeżdzę bez tego bezpiecznika.Czekam na wolny dzień w pracy kiedy będę mógł sprawdzić po kolei wszystkie urządzenia podpięte w tym obwodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
(e39) Udało mi się coś znajeźć ale w dalszym ciągu nie wiem co to choć pewnie jakiś moduł - jak by ktoś coś wiedział to proszę pisać swoje podejrzenia. Odłączałem jeża, odłączałem alarm i nic. Po wyjęciu kluczyków po wyłączeniu się lampki przy skrzyni napięcie pobór spada do 0,20A i nie maleje ale jeżeli zdejmę klema na ~5sek i znów go podepnę to napięcie spada do 0,02A czyli tyle ile powinno być. pomocy:) Edytowane przez maq77777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.