Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem 530d 99r


rogra

Rekomendowane odpowiedzi

sprawa wygląda następująco ,akumulator kupiony nowy 100aH,odpala wszystko ładnie chodzi cały dzien moge jeździc i zawsze odpali ,postoi dwa dni i już lipa słychac tylko przekaźniki i nie chce zakręcic za cholere,sprawdziłem masę silnika a karoserrii,sprawdziłem też pobór na postoju po 15 minutach spada do 0,5A, wszystko jest ok zastanawia mnie rozrusznik lub alternator co może byc przyczyną tego zamieszania,mam wrażenie że za dużo pobiera prądu przy rozruchu ,dodam że mam jeszcze webasto ale nie uzywam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

0.5A to duży pobór jak na uśpioną elektronikę.

Sprawdź jeża od dmuchawy, on najczęsciej powoduje wyładowanie akumulatora, ew zamknij się w aucie, czekaj aż wszystko "uśnie" i wyciągaj po kolei bezpieczniki sprawdzając odczyt na amperomierzu, w ten sposób powinieneś trafić na obwód z pożeraczem prądu :mrgreen:

Chyba że masz rozbudowany nieoryginalny sprzęt audio, jakieś alarmy, etc, to tez może zjadać sporo prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
okazuje się ze po wyjęciu bezpiecznika NR 11 prąd spada do 0,04 lecz musze zamykac autgo kluczykiem i kazde drzwi po kolei bo nie działa wtedy centralny zamek ,i światełka we wnętrzy ,a wg numeru 11 to jest servotronic nie wiem czym to może byc spowodowane???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak samo , tez pobieral mi 0.5A i nadal tyle pobiera. Zmienilem akumulator z 90aH na 100 i teraz moge odpalac za kazdym razem , a dzisiaj odpalilem bez problemu po tygodniowej przerwie , moze jednak jakis felerny ten aku. kupiles. Przy rozruchu i tak pobiera pradu od hu.. ale po kilku minutach go doladuje , jak by slabo ladowal to bys za ktoryms razem nie odpalil , a piszesz ze dzieje sie tak po kilkudniowej przerwie. Sprawdz jeszcze raz aku. bo ja sie tyle nasprawdzalem , a wystarczylo kupic nowy akumulator.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.