Skocz do zawartości

Regenerowana turbina, wadliwe dzialanie


daniel9135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... obecnie jestem w posiadaniu slicznej "Beatki" E46 320d 2002r M pakiet :D niedawno mialem bliskie spotkanie z kraweznikiem... wymienilem zderzak, interkuller,chlodnice wody,sporo plastikow i wezy... pech chcial ze podczas uderzenia uszkodzona zostala tez turbina:/ masakra. po zalozeniu turbiny regenerowanej (turbina z gwarancja roczna) auto nie jedzie... turbina zalacza sie ale przy okolo 3000obr/min. Dziwna rzecza jest ze trzeba przy tych wysokich obrotach puscic gaz i ponownie wdusic zeby turbo sie zalaczylo. Przy 3,4,5 biegu zachowuje sie tak samo tylko ze przy okolo 2000obr/min. Bez sensu te zalaczanie turbiny puszczajac gaz i ponownie wciskajac i to przy tak wysokich obrotach:/ Dziwne jest tez to ze srednia spalania z okolo 7l w trybie miejskim wzrosla do 10l... Z gory dzieki wielkie za pomoc:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1-wsze radzilbym poprawic temat....Co do turbo hmm ja jakis czas temu kupowalem regenerowana pompe vp44, chodzic chodzilo ale od czasu do czasu, rzadko bo rzadko brakowalo mocy,pojechalem do warsztatu w ktorym byla kupowana i montowana, opowiedzialem co sie dzieje i zazadalem wymiany pompy...do dluzszym naciskaniu na nową pompe, wsadzili ja i jak reka odjał...takze odpowiedz sobie sam na swoim przykladzie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba zrobić diagnostykę , potem zainteresować się samym sterownaniem turbo i wszystko co z nim związane ( zaworki , wężyki podciśnienia ) a potem jeśli to nie pomoże to trzeba szukać w samej turbinie , neraz regenerują na dziwnych zestawach z inną ilością łopatek po stronie ciepłej i wtedy to wszystko inaczej chodzi , pomijam błędy w regulacji sztangi ( której się nie powinno wogóle dotykać )...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Aktualnie jestem po kilku diagnostykach... noo i w efekcie wymianie turbiny, a najlpesze jest to ze nic sie nie zmienilo a mechanicy do okola rozkladaja rece. Podejrzewaja jeszcze przeplywomierz powietrza choc podlaczyli podobny od jakiejs audi i bez zmian choc na moje trzeba sprawdzic na oryginalnym z BMW... chyba czeka mnie serwis:/ ma ktos jakies pomysly??? porady co jeszcze moznaby najzec??? prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.