Skocz do zawartości

X3 30d pierwsze wrażenia :)


Batonik

Rekomendowane odpowiedzi

[

 

Argumenty oczywiście rzeczowe, tyle, że po tych kilku latach na rynku wtórnym, różnica w cenie sprzedaży będzie malutka pewnie, a w spalaniu cały czas ta sama i to będzie główny wyznacznik zainteresowania. Wystarczy przecież zobaczyć jak teraz wygląda podaż używanych 20i wobec wszędobylskich 20d wszystkich serii.

Witam,

z allegro :BMW X3 wszystkie roczniki diesel 411 benzynowe 91 :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Panowie silnik 3.0 D jest zlotym srodkiem dla X3 - jesli ktos pisze ze nie ma silnik kultury pracy - to nigdy nie jedzil tym silnikiem. Jedzilem X3 2.0D i powiem ze silnik daje rade, oczywiscie ze nie sa to osiagi pulapu sportowego ale miasto lub pomiedzy miastami normalna jazda jest tzw. super. Inaczej ten sam silnik 2.0 spisuje sie w serii5 tam to tylko min. sluzy do jazdy po miescie na trase - niestety masa swoje robi.

Reasumujac :

silnik 2.0 D - do normalnej i oszczednej jazdy 75% jazdy po miescie wybor DOBRY

silnik 28i - nie jedzilem ale silnik daje rade jak w wersii 3 i 5 wiec tak samo bedzie w X3 tylko spalanie srednie ponizej 10l to graniczy z

cudem ( seria 3 spala srednio 9l)

silnik 3.0 D - idelany silnik dla auta jak i osiagi i spalanie strzal w 10 aaa tylko cena :/

 

Przy automatach zauwazylem ze silniki diesla maja lepsza wspolprace diesel-automat niz benzyna-automat ale jest to malutka roznica ale jest .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie silnik 3.0 D jest zlotym srodkiem dla X3 [...]

Reasumujac :

A ja mysle, ze dopiero 35i jest "zlotym srodkiem". Nie? :norty:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie silnik 3.0 D jest zlotym srodkiem dla X3 [...]

Reasumujac :

A ja mysle, ze dopiero 35i jest "zlotym srodkiem". Nie? :norty:

 

 

Zgadzam sie na 1000% z toba ale mieszkajac w USA tam litr paliwa kosztuje tyle ile u nas 1 litr wody:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda w 200% że silnik 30d idealny ,tylko czy warto dopacać 60 tys. w stosunku do wersji 20d,poza tym dodatki droższe więc cena za dobrze wyposażone 30d wychodzi kosmos jak dla mnie :o .Miałem 30d w poprzednim X3 (wiem że nie do końca to adekwatne do nowego modelu) ale byłem bardzo zadowolony z tego autka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Pisałem o pierwszych wrażeniach - teraz może drugie.

Na liczniku ponad 8,5 tys. Trochę godzin za kólkiem więc kilka refleksj:

 

- silnik ( bardzo żwawy , cichy, elastyczny i dynamiczny ), naprawdę tym samochodem można szybko coś wyprzedzić, do 180km/h zbiera się więcej niż dobrze, przy jeździe normalnej po prostu bajka , 230km/h jechałem ( mały test ) i jestem zaskoczony( wrażenie że jest "bezpiecznie" ale i stosunkowo cicho). Przedtem był mini cooper s ( w którym prowadzenie było dużą frajdą ale hałas niesamowity),

- trakcja ( ktoś pisał że na takiego klocka jest bardzo zwinny - również jestem pod dużym wrażeniem ), trzyma się drogi jak przyklejony. Duża zmiana przy jeździe między Normal, Sport, również pozytywna; sztywnośc zawieszenia dla mnie idealna - koło 18"

- spalanie ( nie jest tak dobrze jak u habzimierza , u mnie średnie 9,2, ale raczej z żona mamy ciężką nogę ( co ciekawe w mieście pali tyle samo co na trasie - czyli wspomniane 9,2 mówię o dłuższych dystansach i autostradach np. droga z Pomorza do Chorwacji ). Najniższe spalanie jakie zanotowałem przy jeździe eko to 7,0 l.

 

Żadnych narazie usterek poza podobną pierdołą co u habzimierza ( również prawy migacz zamontowany w błotniku czasami się odkleja i wypada - trzyma się tylko na kabelkach, lewy jest ok)

Ktoś pisał że super jest kierownica - jeśli chodzi o rozmiar i grubość ( podpisuję się w 100% - dla mnie ideał)

 

Kilka uwag co do wyposażenia:

- zainwestowałem w hifi professional i odsłuch muzyki to bajka, natomiast bluetooth przez głośniki działa rewelacyjnie - jakośc dźwięku super,

- bardzo przydatny dla mnie jest head-up display - przy jeździe zagranicę lub szukaniu jakiś adresów po prostu nie odrywam wzroku od drogi i wiem wszystko - kiedy i gdzie skręcić - dla mnie bajer bomba - byłem bardzo sceptyczny przy tym zakupie, a terasz uważam że było warto)

- negatywne dla mnie są mało przyciemniane tylne szyby - świeci na dziecko z tyłu - żałuję , że nie kupiłem rolet

- mam kamery i czujniki parkowania - to też zakup bardzo trafiony - gdyby nie to dużo razy bym już coś przestawił.

 

Ogólnie jest to zakup trafiony w 200% - ktoś pisał czy warto dopacić 60 tyś - uwierzcie że warto

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Ja odebrałem swoją X3 3.0D pod koniec września. Do dnia dzisiejszego zrobiłem 11000 km. Jestem bardzo zadowolony. Auto jest bardzo dynamiczne, lepiej przyśpiesza niż X5 3.0SD mojego Ojca. Jedyna różnica to taka, że przy jeździe powyżej 200km/h dużo gorzej zachowuje się niż X5. Wziąłem sobie z M-pakietem i grillem M-performance (czarnym) - auto wygląda jak X3 nie z tej bajki. Bardzo polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.