Skocz do zawartości

[e32 735i 1991] Brak iskry... Poddaje się


rwslimak

Rekomendowane odpowiedzi

Niby temat jest popularny, jednak od ponad tygodnia wertuje internet, gnębie google i nie znalazłem rozwiązania.....

 

BMW e32 M30 735i Manual (bez EML) - jest lpg sekwencja, jest alarm Master. Auto odpalane na benzynie, dopiero rozgrzane przełączane na lpg. Dokładnie podczas przełączenia z lpg na benzynę auto nagle zgasło, kręci jednostajnie bez "załapywania". Sprawdziłem najpierw błędy DISem.......brak, potem bezpieczniki (OK!), potem wymieniłem cewkę (bez zmian), potem sprawdziłem kopułkę.... była pęknięta, wymieniłem na drugą w statnie dobrym bez pęknięć... nadal bez zmian. Napięcia na stacyjce są ok, aku naładowany. Biały przekaźnik zapłonu działa. Aha.... i najważniejsze! Pompa tłoczy! Jedyny problem to brak iskry.....

 

Rozebrałem sterownik silnika o oznaczeniu BOSCH 0 261 200 179, BMW 1730697. Nie znalazłem zimnych lutów, przepaleń itp. Nie wiem już co mam robić, auto stoi a ma jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
...Auto odpalane na benzynie, dopiero rozgrzane przełączane na lpg. Dokładnie podczas przełączenia z lpg na benzynę auto nagle zgasło...

Dla jasności, gaśnie kiedy z powrotem przełączasz z lpg na Pb?

Co ze świecami, ponieważ nic o nich nie napisałeś?

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany! Najprawdopodobniej wskutek jazdy na pękniętej kopułce padły końcówki mocy w sterowniku..... podmieniłem sterownik na używkę z identycznego auta i odpaliłem od pierwszego zakręcenia.

 

Świec nie ruszałem - jeśli nie ma iskry przed świecami... Zmienię je niebawem, bo już leżą na półce nówki Bosch.

Nadal gaśnie z LPG na BENZYNĘ, zobaczę co będzie po wymianie świec. Co ciekawe, by normalnie ruszyć z miejsca na LPG trzeba utrzymać ponad 1500 obr.

 

Co do czujnika napisałem, że pompa pracuje a w DISie brak błędów - więc czujnik jest raczej ok.

 

Żeby było mało to po uruchomieniu auta, przejechałem się i ...... rozszczelniła się chłodnica co zaowocowało przegięciem wskazówki.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.