Skocz do zawartości

E61 Problem z elektryką - rozładowania akumulatora - POMOCY


bukszpan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Podłącz IBS ponownie i włącz sobie blokadę tylnych szyb tak żeby świeciła ta dioda na drzwiach, zamknij auto pilotem i obserwuj czy dioda zgaśnie po ok. 5 minutach czy nie, często się zdarza że przez niesprawny ibs nie usypia się samochód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No jeśli nie chcesz się narazić w przyszłości na dodatkowe koszty to pasowało by zamontować sprawną klemę.

 

http://img507.imageshack.us/img507/4331/klema.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich . Jako że mój post został zablokowany wtrącę się tutaj . Mam problem z całkowicie rozładowywanym akumulatorem . Akumulator jest nowy ma troszkę więcej niż miesiąc gdy pewnego dnia po około 2 tygodniach od zakupu całkowicie rozładowało mi akumulator być może przyczyną była woda która dostała się do środka auta prze rozszczelnioną lampę . Na chwile obecną wyciek został naprawiony ale niestety rozładowanie akumulatora nadal mnie nęka . Za obserwowałem dziś że jak już akumulator prawie pada to świeci się lewy kierunek z przodu i światło przeciwmgielne w klapie po prawej stronie . Przy naładowanym akumulatorze wszystkie kierunki jak i światła działają normalnie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Mam podobny kłopot: Witam, może ktoś mi pomoże. Sprawa wygląda następująco- auto (E61, 2005R, 2,5DIESEL)sprawowało się bez zarzutów przez ponad rok do ostatniej niedzieli, w sobotę jeszcze normalnie jeździłem, a w niedzielę rano auto już nie zakręciło rozrusznikiem. Pomyślałem że to po prostu akumulator, wymienię i po sprawie, ale kilku znajomych stwierdziło że to dziwne że padł z dnia na dzień i żeby sprawdzic czy nie ma jakiegoś poboru na lewo. Pojechałem do znajomego i zaufanego speca, zaczął sprawdzac i okazało się ze faktycznie ciągnie przy wyłączonym aucie pare amperów, nie wiem ile dokładnie ale sporo za dużo. Podłączył auto do kompa, pokasował błędy naładował aku i wszystko było jakby ok, na bieżąco monitorował akumulator, ale stwierdził by zostawic auto na kilka godzin i zobaczymy czy będzie ok. Po około 4 godzinach usłuszał jakieś dzwięki od auta i okazało się że znowu ciągnie z aku masę prądu. Zaczął sprawdzac i okazało się że pracują pompy i inny osprzęt, coś jakby został uruchomiony zapłon. Zgłupieliśmy, nie wiemy co jest grane. Po włączeniu zapłonu i wyłączeniu kluczykiem wszystko było ok, ale po około 10 minutach znów to samo. Dodam jeszcze że jak uruchomię auto wszystko jest w porządku jeździ zupełnie normalnie, tylko nie odbijają kierunki, muszę wyłączac ręcznie. Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mnie dopadło, akurat przed świętami !! Dostaję komunikat że zuzycie baterii bardzo wzrosło. Byłem w BMW ostatnio na wezwaniu w związku z klemą. Auto odpala bez problemu. Oczywiście poleciałem i kupiłem nowy aku na wszelki niewypadek, narazie nie wymieniam, w razie czego oddam. Odpinam IBS i zobaczę jutro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem już rozwiązany, po odpięciu małego gniazda przy IBS rozładowywanie aku ustało. Teraz muszę kupic nową klemę bo mechanik odradził mi jazdę bez niej, choc nic się nie dzieje, na dłuższą metę się podobno nie da tak jeździc, może się coś stac w końcu po coś ją montują. Wie ktoś jaka jest cena nowej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaka jest cena nowej?

 

Nowa klema IBS ok. 590 zł + adapter 67 zł

 

to jednak nie koniec kosztów, bo ten adapter za 67zl to tylko ten kabelek a trzeba jeszcze "przejściówkę" bez której niej nic nie połączysz

w sumie potrzebujesz:

IBS OE BMW 12 42 7 603 567 - 580zl

Adapter OE BMW 61 12 9 123 5721 - 65,00zł

Adapter OE BMW 12 51 7 615 4761× 125,00zł

 

ceny na podstawie mojego ost zamówienia w naszym zaprzyjaźnionym sklepie http://www.czescidobmw.pl/

wwo_j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, jeszcze nie wymieniłem ibs-a, czyli jeżdżę już bez niego około miesiąca. Czy to faktycznie tak niebezpieczne, co może się stać? Jak narazie z autem nic się nie dzieje. Jakie są skutki jazdy z odłączonym ibs? Czy kupować nową klemę w serwisie czy może używaną na allegro. Moze ktoś ma na zbyciu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam, podobny problem mam ze swoja e61.. podczas podróży na postoju przy wyłączonym silniku nadusiłem sobie przycisk rest po czym zaskoczony bo nigdy wczesniej nie chciał zaskoczyc wyłaczyłem go ale przycisk start sie palil i kontrolka od opuszczania szyb... po 3 godzinnej przerwie wkładam kluczyk i start ale teoretycznie bo w praktyce wyszło auto na podnosniku w pomaranczowym kolorze i akumulator. no to pomyslałem cie pokusilo baranie :mad2: nie znajac sie na procedurach przy takiej elektronice poszedłem po kable solidne nie te za 20zł i metodą na złodzieja podłączyłem sie do jakiegos francuza ale wiadomo nerwy i odległosc od polski(1300km) zakonczyła sie asistansem. zostawiłem auto na noc z odpietym aku. komp sie zresetowal pewnie i na kable przez uchwyty przy silniku pach. Na dotyk. jazda prubna auto zgasilem i lipa nie odpaliło. po stwierdzeniu ze to jeszcze orginalny akumulator (9lat) kupiłem nowy 90ah 720. cos takiego w katalogu cos takiego pisało. Ale problem sie nie skonczył rano lipka. wchodze do auta i słysze jak przerzuca plyty w zmieniarce. wciskam kluczyk i start a tam ta ikona auto na podnosniku na pomaranczowo. no to mowie trzeba zawiesc auto do specjalisty. a ze mieszkam we francji to waluta troche nie kozystna. ale coz sie nie robi dla swojego malenstwa. zajechałem do delko siec garazy we francji. podłaczyli komuter i zero błedów, ok skasowali 30 euro. po czym rano to samo.zaprowadziłem jeszcze raz po czym powiedział ze byl błąd na aku ale mowil ze skasował bład pytanie czy zarejestrowal aku?? ehh bład dalej wyskakuje zmieniarka sobie zmieniła wwiec ją wyciągnełem spokój był 3 dni i znowu auto na podnosniku ale dodatkowo komunikat "Increased battery discharge!". mam wizyte umowiana juz w servisie bmw na 02 07 2015. ktora pewnie nie wyjdzie 29 euro. poinformowal ze ok 250. ale jezeli to za diagnoze to mam nadzieje ze usuną błędy i zadaptują akumulator... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.