Skocz do zawartości

Rekin, rejestracja i OC


Rekomendowane odpowiedzi

o wiec tak, rekinka kupilem 29.10.2005r. cieszylem sie .. wszystko ok... wiedzialem ze mam miesiac na przerejestrowanie samochodu etc. Niestety tak wyszlo ze do tej pory go nie przerejestrowalem, samochod znalazl sie w warszawie - u kuzyna , wiec nie chcialo mi sie jechac po blachy z wroclawia do warszawy.. i jakos to "olałem". OC miałem wazne do 13.01.2006r.(PZU). Dzisiaj przyszedl do mnie list zapłacenia rocznej składki PZU w wysokosci 1223zl. tak czy inaczej, mialem innego 316 e30 touringa na oku wiec chcialem go teraz czym predzej sprzedac. Podobno jest obowiazek kontynuacji OC (a co robia osoby ktorzy sprzedaja samochod bez oc ktore skonczylo sie np pol roku temu?). Wiec mam teraz 2 a moze nawet 3 wyjscia. Sprzedac samochod, pojechac z umowa kupna sprzedazy do PZU i wg mnie powinno byc ok (co o tym sadzicie?), tyle ze jak facet pujdzie do wydzialu drog i komunikacji i pokaze umowe pomiedzy mna a osoba od ktorej kupilem, i pomiedzy mna a nim, czy wtedy czasem wydzial nie przypierdzieli sie do mnie ze nie przerejestrowalem samochodu.

Inne wyjscie jest takie, aby pojechac do skarbkowki oplacic podatek, pojechac do urzedu , zarejestrowac samochod, na nastepny dzien go sprzedac i wyrejestrowac, i znowu z umowa kupna sprzedazy pojechac do PZU i pokazac im umowe.

Moze znacie jakies inne wyjscie z tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob mysli (ja zreszta rowniez dlugo tak myslalem) ze na oplacenie podatku w US jest, podbnie jak na przerejestrowanie, 30 dni. Nic bardziej blednego - trzeba to zrobic w ciagu 14 dni. Dopiero przy trzecim aucie przeze mnie kupowanym zwrocili mi na to uwage i niemalze nalozyli mandat...
były: E30 318is coupe, E30 325i saloon, E36 320i coupe, E34 520i sedan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie pytanko mam stara skode i che sie jej pozbyc mam kupca ale niewiem czy moge tak sprzedac ?poniewaz ma niewazne oc :? czy jest mozliowsc sprzedaży bez oc dzieki pozdro Edytowane przez tygrys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Podobno jest obowiazek kontynuacji OC (a co robia osoby ktorzy sprzedaja samochod bez oc ktore skonczylo sie np pol roku temu?)...

Umowa ubezpieczenia OC ulega automatycznemu odnowieniu na kolejny rok. Z wyjątkiem dwóch generalnych przypadków:

- ubezpieczony wypowie umowę ubezpieczenia na kolejny okres, najpóźniej na dzień przed końcem ochrony;

- ubezpieczony zalega z opłatą składki np. kolejnej raty.

 

W tym drugim przypadku sytuacja jest jednak groźniejsza, gdyż powinniśmy mieć ubezpieczone śmigło w innym TU. Jeśli nie, to grożą nam wysokie kary nakładane przez UFG. Urzędy Komunikacji w tej chwli skrzętnie sprawdzają, czy nie ma "dziury" w ochronie. Jeśli takową znajdą - denoncjują :duh: Innymi słowy OC zawsze musimy mieć wykupione - chyba, że pojazd wyrejestrowaliśmy.

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze, jesli ja jutro go sprzedam, a nie przerejestrowywalem go , i facet pujdzie z moja umowa pomiedzy mna a facetka od ktorej kupilem, i pomiedzy mna a nim, to czy urzad sie do mnie nie przypierdzieli ze go nie przerejestrowalem ?co w takim wypadku najlepiej zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.