Skocz do zawartości

"ocieranie" kołem o nadkole.


PasiuNY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem:

Podczas przyspieszania na 1 i 2 biegu słychać charakterystyczne "ocieranie" kołem o nadkole z tylnej prawej strony(tak przynajmniej mi się wydaje) ,również słychać ten dźwięk przy jeździe na nie równiej powierzchni (gdy jadę sam jest ok, ale jak są pasażerowie to pojawia się ten problem).

Początkowo myślałem ,że to wina sprężyn ,po wymianie myślałem ,że problem znikł jednak gdy wczoraj jechałem z 2 pasażerów problem znowu się pojawił .

 

Jak miał ktoś podobny problem albo podejrzewa gdzie może być przyczyna proszę o sugestie .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a jakie masz nadkola, oryginalne czy wypełniające całe nadkole? u mnie taki problem się pojawiał gdy kupiłem pełne, ale podgrzałem je trochę i były na tyle elastyczne i nie odkształcające się z powrotem że spasowałem w nadkole tak że nie ocierają.

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możę być wina innej felgi z prawej i lewej strony z tyłu. Jak sa stalowki to do tyłu podchodzą np. z opla i dopiero przy pewnym obciazeniu jest problem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możę być wina innej felgi z prawej i lewej strony z tyłu. Jak sa stalowki to do tyłu podchodzą np. z opla i dopiero przy pewnym obciazeniu jest problem.

 

Kiedyś z tymi samymi felgami nie było problemu , więc raczej to nie to.

 

kolego a jakie masz nadkola, oryginalne czy wypełniające całe nadkole? u mnie taki problem się pojawiał gdy kupiłem pełne, ale podgrzałem je trochę i były na tyle elastyczne i nie odkształcające się z powrotem że spasowałem w nadkole tak że nie ocierają.

 

Oryginalne, kupiłem pełne ale jeszcze nie zdążyłem założyć .

 

Zauważyłem jeszcze że jest różnica ok 4cm między początkiem nadkola karoserii a oponą tak jak zaznaczyłem na obrazku.Z lewej strony ok 8cm z prawej 4cm., chociaż optycznie nie widać aby samochód był przechylony .

 

 

Dzisiaj postaram się zaprowadzić autko do mechanika i zobaczymy co powie .

 

Dzięki za wszystkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.