Skocz do zawartości

e36 320 Montaż OBC SIEMENS- PROBLEM


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich !

 

Podepnę się pod temat, bo ja w swojej BMW e36 wczoraj podłączałem Max obc 18 przysiskowy. Miałem trochę ułatwiony sposób montażu gdyż posiadałem całą wiązkę z rozbitego auta i pozwoliłem sobie wyciągnąć wszystkie kabelki z pinami :)

 

Montaż robiłem z podpowiedziami z forum i różnych opisów. Wszystko podłączyłem i działa ;) ALE, żeby nie było tak kolorowo komputer cały czas pokazuje mi spalanie 27.1 /27.2 litra na 100 km. Trochę to dziwne, bo przejechałem już jakieś 20 km i nic nie spada. Ma ktoś pomysł, czego mi brakuje ?

Powiem tylko, że ekonomizer wskazuje mi prawidłowe wartości.

 

Bardzo proszę o pomoc !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz komputer z większej jednostki napędowej.Musisz zrobić korekte spalania wchodząc w ukryte testy i w teście hm musisz poszukać-ukryte testy obc-i jak dobrze pamiętam to test 19 i zmieniasz wartość na 750.Jednak mi też pokazuje 17-20 litrów bo mam 316-kę a komputer od 2,5.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, co może masz rację z tymi ustawieniami. Ale ja posiadam silnik 2.8 i komputer również był w samochodzi e36 2.8 kombi. Ale możliwe, że są jakieś różnice. A jest opcja, że dlatego, że miałem swap to tak teraz pokazuje ?

 

PS. A to spalanie 27.1 to mam stale. Jak kliknę na reset to od razu mi taką wartość pokazuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.