Skocz do zawartości

e36 320 Montaż OBC SIEMENS- PROBLEM


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie w sobotę zdecydowałem się na montaż OBC w mojej Buni i wszystko fajnie podłączyłem ze jest zasilanie włącza się,ale już na poczatku natrafiłem na problem z pamięcią komputera tzn podłączałem wszystko z opisem ale gdy ustawie zegar i date oraz wyłącze całkowicie zapłon i ponownie uruchomię zapłon to niestety zegar i data zostają zresetowane.i jest --:-- ? może mi pomożecie który pin źle podłaczyłem ? dodam ze przed montażem miałem zwykły zegarek analogowy z którego idą 3kabelki tej kostki ani pinów nie rozpinałem.może mi podpowiecie który kabelek z tego zegarka analogowego w który pin który juz został wcześniej podłączony ?

Jestem zdecydowany na wymiane ale nie chce kontynuować jeżeli już coś nie działa chce po prostu mieć ładnie wszystko porządnie podłączone tak jak ma byc.

 

Robiłem wszystko tak jak na tej rozpisce -> http://img52.imageshack.us/img52/2772/instr18maxpm91bo6.jpg

 

raz mam pare innych pytań.

 

Czy w każdej e36 znajduje się gong? jeśli tak to gdzie on jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gong-nie jest w każdej e36 powinien znajdować się w osłonie nad kolanami kierowcy-okolicę pedału sprzęgła

Zamieniłeś kabelki stały plus z podświetlaniem zrób tak te kabelki dwa od zegarka analogowego (trzeci brązowy to masa to go pomijam)podlączyleś na odwrót zamień je i będzie ok jeden jest stały plus czyli od podtrzymywania pamięci a drugi od podświetlania zamieniłeś je poprostu

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzieki kolego,mam ponowny problem gdyż zakonczyłem całkowitą instalcję i odblokowałem i mam wszystkie opcje to wyswietla mi tak co pamietam napięcie,informacje z kompa,rw, ale np coś znowu pomyliłem a nie wiem który pin i nie pakuzje mi spalania oraz predkosci :( orientuje sie ktoś jaki pin?

Oraz zdobyłem manetke z przyciskiem BC jak ją podłaczyć aby była z sychronizowana z kompem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka to małe piwo jednym kabelkiem podpinasz tj. odpinasz starą kość manetki i usuwasz manetkę i montujesz nową z bc manetkę i tam jest pomarańczowo-żółty kabel i właśnie jego podpinasz pod kompa czyli obc biała kość pin4.A co do pierwszego to jutro napiszę Ci jak powinny wyglądać połączenia do licznika bo w jednym schemacie jest błąd też mi nie działało jak podlączyłem dopiero jak porównałem schemat z anglojęzycznego forum to to rozkminiłem.Pozdro.

 

Ja taż miałem analoga i podłączyłem w miejsce niego max obc tak podłączyłem do instalacji:

Biała kość obc

pin3-do czarno-niebieskiego do stacyjki

p.4-kabel od manetki

p.6-do białej kości zegarów do p.21

p.8-plus 12v,to od zegarka analogowego żółto-czerwony

p.9-do niebieskiej kości zegarów do p.10

p.13-masa od zegarka,do tego pinu podpinasz jeden kabel czujnika temp.(obojętnie który)

Czarna kość obc

pin6-do niebieskiej kości zegarów do p.26

p.9-do niebieskiej kości zegarów do p.4

p.12-podpinasz tu drugi kabel czujnika temp.

p.13-do niebieskiej kości zegarów do p.2

p.14-do stacyjki do fioletowego kabla

p.15-do niebieskiej kości zegarów do p.24

p.16-podświetlanie,od analogowego zegarka kabel siwo-czarny

jak posiadasz gong to:

p.10-do gongu do pinu T2(biało-niebieski)

p.11-do gongu do pinu T1(biało-czerwony)

 

Na tym podłączeniu działają mi wszystkie funkcję razem z ukrytymi.

Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego montażu.

 

Kolego powiem Ci tyle,że w na tej rozpisce jest błąd tj.>PODŁĄCZENIA GŁÓWNE>PKT.4

-podłącz A15p.9 do B12p.13 tak aby miał prąd tylko na drugiej pozycji stacyjki

na początku o tym Ci pisałem,ja podpiąłem ten p.9 tak i to zaczęło wszystko grać

-podłącz A15p.9 do B11p.4 tak aby miał prąd tylko na drugiej pozycji stacyjki :!:

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daj znać o efektach pracy.Jeżeli nie zadziała to będziemy myśleć dalej,pamiętaj aby dokładnie piny podłączać.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z garażu.. i zacznę od montażu manetki bez problemu :)) wszystko działa :) Tak jak ma :)

Co do podłączenia OBC pod licznik po analizie wyszło na to ze miałem 2kabelki źle podłączone,podłączyłem z twoim schematem sprawdzając każdy kabelek i okazało się ze miałem 2źle podpięte.

 

Wszystko działa ukryte opcje oraz spalanie :)

 

jedynie co mnie ciekawi to w ukrytych opcjach jest prędkość i tam pokazuje ile jadę :) i się zgadza...a w ogólnych opcjach speed pokazuje mi tak jakbym jechał np :20km/h na kompie wyświetla mi 2.1km/h ? coś nadal źle jak sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok.Tu masz średnie wartości a nie rzeczywiste zrób rundkę i powinny się zmienić wskazania.Ja mam tak np.jadę 70km/h to pokazuje średnią prędkość na podstawie czasu,przebytej drogi np.40 mi wyświetla-już dokładnie nie pamiętam ale w każdym bądz razie jt.średnie wskazanie.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne,że się da zaraz podeśle Ci schemat jak znajdę to 5 kabli tylko.Napisz tylko ile posiada ten Twój gong wejść bo jest dwa rodzaje jeden jest z dwóch stron czarny a drugi czarno zielony.

zdjęcie gongu mam zapożyczone.

http://img824.imageshack.us/img824/1383/gonnnnng.jpg

By elukaes1 at 2012-04-16

Czarną kostkę gongu-dwa kabelki podłączasz do czarnej kości obc do pinu 10 i 11(nie pamiętaj już kolejności który kabel do którego pinu znajdę to napiszę)

biała kostka gongu to zasilanie

-brązowy podpinasz pod masę byle gdzie

-żółto pomarańczowy to"+"12V

pomiędzy brązowym a żółto-pomarańczowym jest jeszcze jeden kabel czarno-czerwony-działa gong bez podłączenia jego jednak w instrukcji podłącza się go do niebieskiej wtyczki zegarów-licznika do pinu 9.

Edytowane przez elukaes

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem

biało-niebieski podpinasz pod pin10 czarnej kości obc

biało-czerwony podpinasz pod pin11 czarnej kości obc

tak patrze na ten gong bo mam go własnie przy sobie nie sądzisz ze da sie go podłączyć jedną kostką ? gdyż są 2wejscia na jednej z nich pisze : "-",T1,T2,"+" oraz drugie wejscie "-",T3,"+"

Nie sądzę bo jeżeli podepniesz pod jedno wejście gong cały czas będzie odbierał sygnał i piszczał będzie dlatego trzypinowe wejście w gongu to zasilanie a czteropinowe z dwoma kablami podpinasz tak jak na górze Ci napisałem wtedy jak spada temp.gong dostaje sygnał i ostrzega,pika także co godzinę i kiedy ustawisz w kompie limit np.50km/h to po przekroczeniu tej prędkości wydaje dzwięk.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem

biało-niebieski podpinasz pod pin10 czarnej kości obc

biało-czerwony podpinasz pod pin11 czarnej kości obc

tak patrze na ten gong bo mam go własnie przy sobie nie sądzisz ze da sie go podłączyć jedną kostką ? gdyż są 2wejscia na jednej z nich pisze : "-",T1,T2,"+" oraz drugie wejscie "-",T3,"+"

Nie sądzę bo jeżeli podepniesz pod jedno wejście gong cały czas będzie odbierał sygnał i piszczał będzie dlatego trzypinowe wejście w gongu to zasilanie a czteropinowe z dwoma kablami podpinasz tak jak na górze Ci napisałem wtedy jak spada temp.gong dostaje sygnał i ostrzega,pika także co godzinę i kiedy ustawisz w kompie limit np.50km/h to po przekroczeniu tej prędkości wydaje dzwięk.

 

 

Dobra dziękuje ponownie tak się tylko upewniałem.

a jak myslisz co to będzie za kabelek pomiędzy + a minusem (opisałem go tak jak na gongu t3)|

 

i takie z ciekawości bo nie mam gonga na pewno bo mnóstwo razy miałem sciągniętą obudowe i nigdzie nie ma tam gdzie zawsze wiedziałem gong,wiec ten dzwięk co jest gdy się światła zapomni wyłaczyć jest w liczniku ? czy jak tego gonga jutro podłącze również będzie mnie sygnalizować o tym? czy to całkiem inny temat ? tak pytam bo z elektroniki słaby jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz co to będzie za kabelek pomiędzy + a minusem (opisałem go tak jak na gongu t3)|

pisałem o tym

pomiędzy brązowym a żółto-pomarańczowym jest jeszcze jeden kabel czarno-czerwony-działa gong bez podłączenia jego jednak w instrukcji podłącza się go do niebieskiej wtyczki zegarów-licznika do pinu 9.

ale po co nie mam pojęcia

i takie z ciekawości bo nie mam gonga na pewno bo mnóstwo razy miałem sciągniętą obudowe i nigdzie nie ma tam gdzie zawsze wiedziałem gong,wiec ten dzwięk co jest gdy się światła zapomni wyłaczyć jest w liczniku ? czy jak tego gonga jutro podłącze również będzie mnie sygnalizować o tym? czy to całkiem inny temat ? .

to inny temat o niezgaszonych światłach informuje Cię gong wbudowany w zegarach.Ten gong co podłączysz nic wspólnego z tym nie ma.

A i miejsce na gong jest w osłonie pod kierownicą jak odkręcisz ją to koło pedału sprzęgła w osłonie jest miejsce na niego.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak myslisz co to będzie za kabelek pomiędzy + a minusem (opisałem go tak jak na gongu t3)|

pisałem o tym

pomiędzy brązowym a żółto-pomarańczowym jest jeszcze jeden kabel czarno-czerwony-działa gong bez podłączenia jego jednak w instrukcji podłącza się go do niebieskiej wtyczki zegarów-licznika do pinu 9.

ale po co nie mam pojęcia

 

 

okej :) Jutro podłącze wszystko tak jak ma być :) A powiedz mi czy jeżeli klikam na manetce również jest dzwięk ?tak jak np w klawiszach z tel ? czy tylko informuje z funkcją memo ze godzina i temp?

 

i tak z ciekawości poślij kilka zdjęć na pw z wnętrza swojej e36 w nocy jak to wyglada u ciebie :) oraz jakie masz dodatkowe wyposażenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze,że do końca nie wiem jak to jest bo mam padnięty gong taki już kupiłem ale sądzę,że jednak dzwięk daje wtedy jak mija godzina i jak temp.spada poniżej 3st.celcjusza no i kiedy przekroczysz prędkość.Jak masz jakieś pytania pisz.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro się wezmę za montaż gongu i jeżeli będzie działał to w sumie mogę uznać ze skończyłem montaż OBC 18,szkoda ze wcześniej nie zaklikałem do ciebie to bym dawno skonczył i bez problemów bym miał.jeszcze raz dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale to nie dzisiaj.Ja kupiłem golasa i zamontowałem na razie 2x elektryczne szyby przód(teraz będę robił niedługo tył),założyłem kierownicę ze39 multifunkcyjną i mam sterowanie radiem,kupiłem ori radio cd43 blaupunkta bmw,zrobiłem podświetlenie nóg w bursztynowym kolorze i wsadziłem lampki wnętrza z e46.Ale fotki prześlę i tak-daję słowo.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Manetka to małe piwo jednym kabelkiem podpinasz tj. odpinasz starą kość manetki i usuwasz manetkę i montujesz nową z bc manetkę i tam jest pomarańczowo-żółty kabel i właśnie jego podpinasz pod kompa czyli obc biała kość pin4.A co do pierwszego to jutro napiszę Ci jak powinny wyglądać połączenia do licznika bo w jednym schemacie jest błąd też mi nie działało jak podlączyłem dopiero jak porównałem schemat z anglojęzycznego forum to to rozkminiłem.Pozdro.

 

Ja taż miałem analoga i podłączyłem w miejsce niego max obc tak podłączyłem do instalacji:

Biała kość obc

pin3-do czarno-niebieskiego do stacyjki

p.4-kabel od manetki

p.6-do białej kości zegarów do p.21

p.8-plus 12v,to od zegarka analogowego żółto-czerwony

p.9-do niebieskiej kości zegarów do p.10

p.13-masa od zegarka,do tego pinu podpinasz jeden kabel czujnika temp.(obojętnie który)

Czarna kość obc

pin6-do niebieskiej kości zegarów do p.26

p.9-do niebieskiej kości zegarów do p.4

p.12-podpinasz tu drugi kabel czujnika temp.

p.13-do niebieskiej kości zegarów do p.2

p.14-do stacyjki do fioletowego kabla

p.15-do niebieskiej kości zegarów do p.24

p.16-podświetlanie,od analogowego zegarka kabel siwo-czarny

jak posiadasz gong to:

p.10-do gongu do pinu T2(biało-niebieski)

p.11-do gongu do pinu T1(biało-czerwony)

 

Na tym podłączeniu działają mi wszystkie funkcję razem z ukrytymi.

Nie ponoszę odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego montażu.

 

Kolego powiem Ci tyle,że w na tej rozpisce jest błąd tj.>PODŁĄCZENIA GŁÓWNE>PKT.4

-podłącz A15p.9 do B12p.13 tak aby miał prąd tylko na drugiej pozycji stacyjki

na początku o tym Ci pisałem,ja podpiąłem ten p.9 tak i to zaczęło wszystko grać

-podłącz A15p.9 do B11p.4 tak aby miał prąd tylko na drugiej pozycji stacyjki :!:

 

Tak to podepnij i będzie działać nie kieruj się kolorami kabli a numerami pionów ktoś mógł coś zamieszać.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Siemanko! Mam taki problem: jakiś czas temu założyłem sobie pełne obc według schemtu (wczesniej było 11 przycisków),i prawie wszystko chodzi.Problem polega na tym, że nie chce mi obliczać spalania, pokazuje wartości zerowe, poza tym wsztstko w pełni działa (ukryte funkcje również). I teraz moja ogromna prośba do was drozdzy koledzy i koleżanki :) Czy jest tu ktoś z Warszawy bądź okolic kto posiada pełne obc i jest kumaty w tej kwestii? Bo chciałem na chwile podmnienić kompy i ewentualnie wykluczyć jego uszkodzenie.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.