Skocz do zawartości

Zabudowa bagażnika...


ericwarszawa

Rekomendowane odpowiedzi

jako ze zamierzam założyc konkretny sprzecik mam kilka pytań..

1-jak przeprowadzic kable(+), oraz od radia pod wzmacniacz do bagażnika, czy trzeba odkręcac siedzenie??

2-mam u siebie półke z roleta orginalna i tak sie zastanawiam czy robic w niej bassrefleksy do bagaznika zeby dzwiek dobrze sie z niego wydostawal czy raczej odpuscic to sobie..??

3- moze macie jakies wlasne pomysły na zabudowe bagaznika, jelsi tak to prosze o fotki lub opinie..

P.S - jesli jest juz gdzies na temat moich pytan na forum to rposze o link ja niestety nei znalazłem.. szczegolnie chodzi mi o ta półke i przeciągniecie kabli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci tylko powiem jak u mnie to wygladalo (dotyczy przeciagniecia kabli do subwoofera)

 

Kable poprowadzilem w progu od strony kierowcy. Trzeba wypiac listwy progowe z przodu i z tylu i tylna kanape.

 

Jesli chodzi o bassreflexy to zadnych otworow bym nie robil bo to niewiele da i bedzie nieciekawie wygladalo. Z reszta, nasze auta stoja od siebie 50m :wink: . Jak chcesz to daj znac na priv, wtedy Ci pokaze jak to rozwiazalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja puściłem wszystkie kable w progu od strony kierowcy (plusowy z akumulatora oraz czincze). Czincze do wzmaka muszą być bardzo dobrej jakości lub podwójnie ekranowane żeby puścić je razem. W innym przypadku podczas jazdy będziesz słyszał w głośnikach "bzyczenie". Rury bass reflex nie służą do rozszczelnienia bagażnika tylko do tuby albo skrzyni. Rury nic nie dadzą i równie dobrze możesz sobie podziurawić półke i na to samo wyjdzie (minus koszty rur bass reflex). Jak chcesz głośni grać to potrzebujesz mocny porządny wzmacniacz i jeszcze porządniejszy subwoofer. Pamiętaj, że jak kupisz jakąć kupe to wydasz 2 razy więcej, bo jak wszystko zamontujesz to stwierdzisz że nie o to Ci chodziło.
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz głośni grać to potrzebujesz mocny porządny wzmacniacz i jeszcze porządniejszy subwoofer. Pamiętaj, że jak kupisz jakąć kupe to wydasz 2 razy więcej, bo jak wszystko zamontujesz to stwierdzisz że nie o to Ci chodziło.

 

jesli dzwięk nie bedzie sie miał jak dostawac do srodka to nic nie da porządny wzmak i skrzynia,cały efekt to tudnienie głownie poza autem i skrecania auta do kupy co miesiąc.Niech zrobi tak wzmak i skrzynia do tego elipsy na tylnia połke powino byc ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable przeciagniete, wzmacniacz i skrzynia podłaczona.. co do bass refleksów - jednak sie na nie zdecydowałem i zamierzam zrobic dwa dosc duzej srednicy w półce oraz załozyc elipsy. Poki co dzwiek sie tłumi w bagażniku i efekt nie jest taki jakiego sie spodziewałem, no ale takie sa uroku sedanów i dzwiek nigdy nie dorówna dzwiekowi do jakiego przyzwyczailem sie przez kilka lat uzytkowania poprzedniego samochodu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: przed montażem sprzętu w E-36 też miałem dylemat jaki głośnik basowy wybrać 25? 30? 38? (cm) nie wiedziałem czy jak wszystko zostanie podłączone to zagra tak jak bym tego sobie życzył. Było kilka opcji: Earthquake, Lightning Audio, JBL, Infinity. Jednak postawiłem na słabszego ale porządnego Rockforda RFP 4412 200rms 400max i byłem miło zaskoczony :D W skrzyni bassreflex okazał się niesamowicie szybki jak na tą konstrukcję skrzyni. Gra to pod wzmakiem Crunch Power One 2x75W (elipsy z tyłu) + 150W (mostek na skrzynie). Nie mam najmniejszych problemów, żeby się przebić do kabiny z bardzo nisko schodzącym basem. Zadne rury bassrefleks w półce też nie są mi potrzebne. Przy dobrym ustawieniu wzmaka i wyliczonej skrzyni oraz co bardzo istotne długość portu bass reflex, dźwięk jaki się wydobywa naprawde jest niesamowity i w pełni mnie satysfakcjonuje.

Skutki uboczne:

1. Po pół roku samoczynne odkręcenie się elips na tylniej półce, które zamontowane są od dołu (nie niszcząc blachy ani tapicerki).

2. Po 10 miesiącach częściowe odkręcenie się wkrętu mocującego zestaw narzędziowy do klapy bagażnika.

3. Obluzowanie się portu bass reflex na skutek częstego demontażu i regulacji długości zanim dźwięk zaczął wydobywać się taki jak chciałem.

4. Przy umiarkowanej głośności słychać bzyczącą rejestrację, jednak przy podkręceniu głośności efekt zanika:D

 

Dodając chciałbym raz jeszcze podkreślić, że montaż sprzętu w BMW to bardzo trudne zadanie i zanim się na coś zdecydujesz dokładnie zastanów się nad dobraniem odpowiedniego sprzetu.

Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Młody głośniki mam podłączone z przodu pod same radio i w sumie słychać tylko średnie i wysokie tony, co przy dużym basie daje fajny przestrzenny efekt. Na razie sa to orginalne głośniki, ale na wiosne zamierzam wstawić 2 drożne Helixa ze zwrotnicami o dużej efektywności. Na razie jestem zadowolony, ale zawsze coś trzeba poprawiać :lol: jak masz jakieś uwagi, albo zalecenia to z chęcią wymienie sie doświadczeniami i wysłucham cennych wskazówek :D . Pozdrawiam.
Będziesz Musiał Wyprzedzać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako ze sprzet nie sprawuje sie tak jak bym tego chciał szykuje sie nowa koncepcja..

planuje zrobic cos w stylu tego: http://img462.imageshack.us/img462/7628/sprzecik5of.jpg

chce zagospodarować przestrzeń pomiedzy nadkolami a siedzeniem w bagażniku. Dwa bass reflexy jednak beda, wyprowadzone ze skrzyni przez polke wprost do wnetrza samochodu.. seryje tylne głosniki zastąpia elipsy. W skrzyni beda siedziały najprawdopodobniej dwa magnaty XTC-1200 30cm ze wzgledu na ich wspaniałe brzmienie. Wszytko beda napedzały dwa wzmacniacze jeden Magnata ktory obecnie posiadam a drugi.. czas pokaze :wink: .

Mam nadzieje ze wszystko wyjdzie po mojej mysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.