Skocz do zawartości

[e90] Jaki olej?


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz podac link plz na temat obruconych panewek po plukance ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewtopic.php?f=70&t=258133 W tym watku jest wspomniane o takim przypadku,i kiedys jeszcze w innym sie spotkalem,na dodatek wszyscy mechanicy jakich sie radzilem mi odradzaja takich zabiegow :roll: Plukanke juz kupilem,ale sie nadal wacham,nawet jesli ryzyko jest minimalne to skutki moga byc oplakane,mieszkam za granica i koszt naprawy takiej obroconej panewki moze taki jak wartosc auta :cry2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=258133 W tym watku jest wspomniane o takim przypadku,i kiedys jeszcze w innym sie spotkalem,na dodatek wszyscy mechanicy jakich sie radzilem mi odradzaja takich zabiegow :roll: Plukanke juz kupilem,ale sie nadal wacham,nawet jesli ryzyko jest minimalne to skutki moga byc oplakane,mieszkam za granica i koszt naprawy takiej obroconej panewki moze taki jak wartosc auta :cry2:

Niby w którym miejscu ?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym watku ktos wspomina ze stalo sie to po zmianie oleju na Millersa majacego silne wlasciwosci myjace,skoro olej dokonal takich szkod to co dopiero plukanka :roll: I jeszcze w jakims innym watku ktos napisal ze wyleczyl sie z takich plukanek po tym jak mu cos pozapychalo i szkod narobilo,ale nie pamietam gdzie to bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra,rozumiem ze podane przyklady sa raczej banalne,ale jak wytlumaczyc tak negatywne nastawienie wszystkich mechanikow,nawet takich z wieloletnim doswiadczeniem :shock: Jeden mi powiedzial,ze przeciez wyraznie pisze iz producent zabrania dodawania jakichkolwiek specyfikow do oleju,i czemu na sile szukam problemow :shock: I nie mam na mysli jakichs Zdziskow co naprawiaja auta w garazu,tylko powazne wartsztaty istniejace od lat i specjalizujace sie w BMW :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie samo za przeproszeniem pieeprzenie jak o dodatkach do paliwa. Producent też zabraniał stosowania dodatków. Do czasu. Teraz sam zaleca ich stosowanie i sprzedaje w ASO. Oleju w skrzyni bmw też nie przewiduje wymieniać. Producent skrzyni owszem. A mechanik? Co on na ten temat wie? Jak bym był mechanikiem to też bym nikomu nie doradzał dolewania czegokolwiek czy to do paliwa czy oleju. Silnik się zepsuje nawet z innego powodu i klient przyjedzie z pretensjami.

Każdy stosuje na własne ryzyko i odpowiedzialność. Gdyby producenci mieli informacje, że ten produkt źle działa, niszczy silniki, to by go wycofali nie sądzisz ?

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje,tyle ze jesli chodzi o dodatki do paliwa to leja je nawet podczas przegladow w ASO(nie wiem jak w Polsce) i mozna je nawet tam kupic,jesli chodzi o plukanki natomiast to nawet na zyczenie klienta tego nie zrobia,i nic takiego nie ma nawet w sprzedazy :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje,tyle ze jesli chodzi o dodatki do paliwa to leja je nawet podczas przegladow w ASO(nie wiem jak w Polsce) i mozna je nawet tam kupic,jesli chodzi o plukanki natomiast to nawet na zyczenie klienta tego nie zrobia,i nic takiego nie ma nawet w sprzedazy :roll:

U mnie w ASO wlali na życzenie płukankę. Co wiecej nawet testowali sami płukanki, ale jak twierdzą nie widzieli efektów.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra,rozumiem ze podane przyklady sa raczej banalne,ale jak wytlumaczyc tak negatywne nastawienie wszystkich mechanikow,nawet takich z wieloletnim doswiadczeniem :shock: Jeden mi powiedzial,ze przeciez wyraznie pisze iz producent zabrania dodawania jakichkolwiek specyfikow do oleju,i czemu na sile szukam problemow :shock: I nie mam na mysli jakichs Zdziskow co naprawiaja auta w garazu,tylko powazne wartsztaty istniejace od lat i specjalizujace sie w BMW :roll:

 

Wiesz czasem czlowiek zapomina ze trzeba sie douczac caly czas, 20 lat temu plukanki robilo sie na bazie olejow bazowych i detergentow, jak zle dawkowales to miales po silniku a dzisiaj tak juz nie jest ale stary habit pozostal. Dam przyklad, super meta ultra fachowiec w dolnoslaskim uznawany za jakiegos polbozka w swiecioe BMW tamtejszy naprawial usterke mojego silnika od miesiaca... juz chyba caly osprzet wyminil i dalej byl kanal... w koncu odzyskalem auto i z problemem u prmaxa (Bimmeruprades) poradzilismy sobie w dwie godziny lacznie z nowym softem. Panowie (ktorym za to nie moge odmowic ultra uczciwosci profesjonalnej) mysleli ze nie ma roznicy miedzy przeplywka do 330i N52 a 330i N53 a jest bo jeden podaje informacje analogowo a drugi elektronicznie po prostu samochod nie widzial przeplywki ai jest nawet miedzy 325i N52 a 330I N52 ale fakt w N46 nie ma...

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje,tyle ze jesli chodzi o dodatki do paliwa to leja je nawet podczas przegladow w ASO(nie wiem jak w Polsce) i mozna je nawet tam kupic,jesli chodzi o plukanki natomiast to nawet na zyczenie klienta tego nie zrobia,i nic takiego nie ma nawet w sprzedazy :roll:

U mnie w ASO wlali na życzenie płukankę. Co wiecej nawet testowali sami płukanki, ale jak twierdzą nie widzieli efektów.

 

a rozebrali silnik przed i po ?

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie masz racje,tyle ze jesli chodzi o dodatki do paliwa to leja je nawet podczas przegladow w ASO(nie wiem jak w Polsce) i mozna je nawet tam kupic,jesli chodzi o plukanki natomiast to nawet na zyczenie klienta tego nie zrobia,i nic takiego nie ma nawet w sprzedazy :roll:

U mnie w ASO wlali na życzenie płukankę. Co wiecej nawet testowali sami płukanki, ale jak twierdzą nie widzieli efektów.

 

a rozebrali silnik przed i po ?

Nie. Po prostu stwierdzili ze silniki które rozbierali bez stosowania płukanek praktycznie nie maja nagarow.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciema, to by znaczylo ze wiedza jak zdemontowac silnik ! :mrgreen:

a i tak w silniku o 50 tys km nawet porzy wymianie co 20K nie ma jeszcze nagaru

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi płukankami silnika są oleje Motul 300V. Przyszło mi kiedyś zmieniać uszczelkę pokrywy zaworów w nowo zakupionym aucie i okazało się że głowica jest zafajdana nagarem. Wymieniłem olej na Motula 300V i przejechałem 4000km. Pech chciał że uszczelka zaczęła puszczać i musiałem jeszcze raz zdejmować pokrywę zaworów. Po zdjęciu byłem w szoku jak ten olej wyczyścił nagary! To znaczy nie wszystkie ale jakieś 3/4, podejrzewam że po przejechaniu 10-15tyś.km silnik byłby czyściutki.
pixels.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zmieniajac olej warto zrobic plukanke. A najlepiej to zalac produktem typu Drive&clean tylko to juz nieco drozej i wymieniasz wraz zolejeNa polskim rynku jest Archoil 2300 (raz na 100000 km) albo Archoil 9100 (przy kazdej wymianie do nastepnej wymiany). Jak sie postarasz t ojestes w stanie utrzymac silnik w czystosci fabrycznej, probowalem dziala.

 

 

Najlepszymi płukankami silnika są oleje Motul 300V. Przyszło mi kiedyś zmieniać uszczelkę pokrywy zaworów w nowo zakupionym aucie i okazało się że głowica jest zafajdana nagarem. Wymieniłem olej na Motula 300V i przejechałem 4000km. Pech chciał że uszczelka zaczęła puszczać i musiałem jeszcze raz zdejmować pokrywę zaworów. Po zdjęciu byłem w szoku jak ten olej wyczyścił nagary! To znaczy nie wszystkie ale jakieś 3/4, podejrzewam że po przejechaniu 10-15tyś.km silnik byłby czyściutki.

 

W motulu 300V jest w pelno estrow i tak faktycznie to ci rozpuszcza wszystko ale w sposob nieco nie kontrolowany za t odobra plukanka koncowa jest Zalanie Motula 300V na 30 min do silnika ale tu juz troche kuchnia... Archoil 2300 ma lepszej jakosci Estry i wieksza ich ilosc (i produkt 3 x drozszy za litr ale musisz wlac mniej) i bezpieczniejsze dla panewek chocby.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym watku ktos wspomina ze stalo sie to po zmianie oleju na Millersa majacego silne wlasciwosci myjace,skoro olej dokonal takich szkod to co dopiero plukanka :roll: I jeszcze w jakims innym watku ktos napisal ze wyleczyl sie z takich plukanek po tym jak mu cos pozapychalo i szkod narobilo,ale nie pamietam gdzie to bylo

 

Proszę Cię kolego, nie wmówisz nikomu, że przez oliwkę Millersa takie rzeczy się dzieją a tym bardziej po płukance :)

No chyba, że ktoś zalał płukankę do Millersa i pojechał w trasę hihihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierzę w płukanki, w 15 minut na wolnych obrotach na pewno nie wyczyści silnika. A jeżeli boisz się o tak zmienić olej na inny to żaden problem, wszystkie oleje silnikowe są mieszalne i nawet jak po zlaniu w silniku zostanie się 0,5l. starego to nic się nie ma prawa stać po wlaniu nowego.
pixels.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie wierzę w płukanki, w 15 minut na wolnych obrotach na pewno nie wyczyści silnika. A jeżeli boisz się o tak zmienić olej na inny to żaden problem, wszystkie oleje silnikowe są mieszalne i nawet jak po zlaniu w silniku zostanie się 0,5l. starego to nic się nie ma prawa stać po wlaniu nowego.

 

Pluykanki blyskawiczne maja tak naprawde jeden cel, rozrzedzaja twoj obecny olej aby go wylac jak najwiecej bo inaczej zostaje go sporo w silniku ale nie 0,5 litra jak napisales ale raczej 100 do 200 ml w zaleznosci od liczby cylindrow. Jednoczesnie maja one dosyc mocne rozpuszczlniki ktore kosmetycznie oczyszczaja silnik z grubszych brudow. Do doprowadzenia silnika do stanu czystosci fabrycznej potrzebujesz plukanki Estrowej miekiej typu Archoil 2300 ktora dziala na 10000 km a potem przelanie czystego oleju o niskiej gestosci przez 15 minut aby wyplukac resztki Tio w sumie dosc duzy koszt (razem 250 do 400 zl w zaleznosci od pojemnosci silnika)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym watku ktos wspomina ze stalo sie to po zmianie oleju na Millersa majacego silne wlasciwosci myjace,skoro olej dokonal takich szkod to co dopiero plukanka :roll: I jeszcze w jakims innym watku ktos napisal ze wyleczyl sie z takich plukanek po tym jak mu cos pozapychalo i szkod narobilo,ale nie pamietam gdzie to bylo

 

Proszę Cię kolego, nie wmówisz nikomu, że przez oliwkę Millersa takie rzeczy się dzieją a tym bardziej po płukance :)

No chyba, że ktoś zalał płukankę do Millersa i pojechał w trasę hihihi

Nie ja tylko kto inny cos takiego napisal,ja nie mam zadnych doswiadczen z tymi plukankami i wlasnie staram sie cos dowiedziec :roll: Tak czy owak uspokoiliscie mnie i przy nastepnej zmianie oleju zastosuje plukanke L.M :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płukanki to wyrzucanie kasy w błoto, chcesz mieć czysty silnik to stosuj oleje o wysokim TBN.

Nie zgodzę się. To wpływa na inne parametry oleju. Produkt uniwersalny nigdy nie jest tak dobry jak specjalizowany.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.