Skocz do zawartości

E39 530d 2001 ncs kodowanie swiateł drl problem


tooblack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dziwny problem z światłami drl. Kodowanie poszło bez problemowo, jednak po odpaleniu swiateł lampy dziwnie się zachowują, tzn zaczely brzeczeć, wibrować - wydobywa się dźwięk mniej wiecej z soczewek, choc może to być tez z silniczkow od regulacji. Z ostrożności postanowiłem odkodować je z powrotem. Dodam ze lampy to orginalne polifty, lecz poprzedni właściciel wstawił tam soczewki z a6 - być może to jest przyczyną... Po kodowaniu lampy ustawiły się automatycznie, jak w instrukcji.

 

Wysłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

rozwiązanie Twojego problemu jest dość prozaiczne. Jak pewnie wiesz - do kodowania świateł dziennych używa się świateł długich. Ustawiasz programowo ich jasność na mniejszą niż normalnie i to daje efekt świateł dziennych.

Natomiast wstawienie do lamp soczewek z A6-tki miało na celu - jak podejrzewam - zamontowanie w twoich światłach bi-xenonów. Podłączony jest on właśnie pod światła długie tak więc aktywacja DRL powoduje otwieranie i zamykanie w nich przysłony. To jest właśnie to twoje wibrowanie i brzęczenie. Niestety przy bi-xenonach DRL nie można zakodować. Coś za coś :)

 

pozdrawiam

...Przyspieszenie to najlepszy sposób na spędzenie czasu między zakrętami

http://micro-bit.pl/bmw/DSC_2027_small.jpg

moja galeria : 530dA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.