Skocz do zawartości

Bicie i wibracje do 110km/h


Snadzek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem polega na tym ze od jakiegoś czasu nastąpiły wyraźnie odczuwalne wibracje i bicie w moim aucie problem znika powyżej 110km/h, albo częstotliwość wibracji jest tak wysoka ze nie odczuwalna aczkolwiek boje się jechać szybciej bo nie wiem co to może być. Dodam że, w warsztacie dwa dni temu sprawdzane opony (dobre), wyważenie kół, zbieżność zrobiona na cacy, wymiana drążków z końcówkami oraz prawa tylna pół oś. Bicie nie ustąpiło. Czy ktoś może spotkał się z czymś podobnym??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak kiedys miałem i okazało się , że koła niby wyważone na zero ale na boki a jedno biło góra dół i dopiero doważenie na założonych kołach w aucie dało efekt pozytywny , podobno to wina starych piast i niby fela nie dolega idealnie prosto i z tąd to się bierze . Jak masz luzne koło to podmieniaj po kolei i patrz co się dzieje to wyeliminujesz to bijące
BÓG MIŁOŚĆ WYGODA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź. W weekend będę podmieniał koła. Aha jeszcze jedno przy określonej prędkości powiedzmy miedzy 35-55 czuć bicie na kierownicę w lewą stronę. Czy to znaczy ze tylne koła można wyeliminować? bo chyba nie możliwe żeby tylne koło biło na kierownice :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej tak , może też być tak że hamowałeś ostro i przypaliłeś oponę i dlatego masz bicie , czasem też od uderzenia w krawężnik lub studzienkę w oponie pęka wzmocnienie i nie trzyma kształtu , lub robi się gula na boku
BÓG MIŁOŚĆ WYGODA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka sprawdzałeś tulejki wahaczy i inne elementy gumowe zawieszenia? U mnie podobnie do 110 bicie powyżej ustawało okazało się, że tulejki na wahaczach z przodu :lol: , jeszcze została belka do zrobienia bo troszkę luzu jest i ciąga tyłkiem. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Sprawdzałem. Pojechałem do warsztatu z zamiarem wymiany elementów gumowych zawieszenia na poliuretan, ale okazało się że jeszcze nie trzeba za to wyszły właśnie drążki :) niestety nie miałem czasu w weekend powymieniać kół. Postaram się zrobić to w tygodniu i dać znać czy coś odkryłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkryłem dzisiaj ze znajomym że prawdopodobnie sprawcą zamieszania jest prawe tylne koło. Aczkolwiek nie miałem czasu nic z nim zrobić dodam tylko ze po dłuższym zastanowieniu się nad moimi wcześniejszymi postami wibracje występują przy prędkościach powyżej 30km/h, poniżej tej wartości jest bujanie auta tak jak by ktoś stał z mojej prawej strony i rytmicznie nim bujał. Mam nadzieje ze to nie piasta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Dzisiaj zdjąłem to koło i.....prawie umarłem na zawał!! Ten mechanik co oglądał Opony chciał mnie chyba zabić !! Na Tym Kole był taki guz ze jak postawiłem je na nim to się przewracało.Dzięki Bogu miałem takie szczęście że ta opona mi nie wybuchła przy 110km/h. Będę miał chwile czasu to zrobię zdjęcie i wrzucę. Dziękuję za wszelką pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To ja bym jechał do tego warsztatu co powiedział żę kołą są dobre o tą oponę wsadziłbym mu do (wszyccy wiedzą).

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jechał do tego warsztatu co powiedział żę kołą są dobre o tą oponę wsadziłbym mu do (wszyccy wiedzą).

 

PZDR>

 

 

 

:nienie:

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

SOBO, powiedz ze byś takiemu mechanikowi za założenie takiej opony nie zrobił KUKU. Bo jak mi by takie coś zrobił (a jeźdzę z dzieckiem), to by tępy ćwok do końca zycia.....aaaaaa Szkoda gadać... :duh:

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwiązał bym mu co nieco żeby do końca życia mówił piszczącym głosem :twisted:

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda rzeczywiście tylko zaj.... gościowi. Przy okazji ostatnio zauważyłem u siebie, że tnie mi oponkę tylko od zewnętrznej strony i bardziej na boku opony niż na bieżniku, co może być przyczyną? Zamierzam kupić nowe gumy, szkoda by je zniszczyć w ciągu jednego sezonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.