Skocz do zawartości

Naprawa vanosa w M50


mshk

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych linków zbytnio nic nie dowiedziałem się, objawy podobne do moich ale chodzi mi o zestaw naprawczy do vanosa a nie co może być przyczyną,co muszę mieć przy naprawie go,bo tak patrze to temat rzeka się robi,każdy piszę że brakuje mocy i trekocze ale nic nie ma jaki zestaw jest potrzeby do naprawy vanosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jest możliwe żeby vanos sie jakoś przestawił? Moc u kolegi jest taka sobie do 3,5 tyś a później kopa dostaje całkiem niezłego. Możliwe jest przestawianie jakoś tego?

SIlnik m50b25

Rozkodowanie numerów VIN na PW


sprzedam drążki kierownicze boczne (prawy, lewy) do e34 touring tanio

511185044 - nie odbieram prywatnych


Dbajcie o siebie i o innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to są 11,10,9 tak te podkładki,a z jakich przyczyn ten vanos szfankuje przez te właśnie podkładki? one wyrabiają się? jak to jest

w modelach do 95r były tylko dwie podkładki,powstawały luzy i stąd klekot

BMW naprawiło ten problem przez dodanie podkładki sprężystej po 95r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jest możliwe żeby vanos sie jakoś przestawił? Moc u kolegi jest taka sobie do 3,5 tyś a później kopa dostaje całkiem niezłego. Możliwe jest przestawianie jakoś tego?

SIlnik m50b25

raczej nie

podepnij auto pod kompa,możliwe,że jest inny problem np. czujnik wałka rozrządu

na INPIE widać na ilu stopniach jest ustawiony Vanos na biegu jałowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emir55 to może kwestia dodania tej jednej podkładki? Czy musi być nowy komplet,bo jest kilka rodzaji tych podkladek a te z linku to nie są czasem do m52. Jak wygląda ta podkladka sprezysta co pisales?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o pozycję 10 z Twojego posta

wydaje mi się,że trzeba zmienić komplet bo pozostałe podkładki mają inną grubość i stąd trzeba dać dłuższe śruby

w M50 nie wymieniałem tego zestawu,ale nie wydaje mi się,aby były różne te podkładki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z gościem co sprzedaje właśnie takie rzeczy i powiedział Mi ze to jest zestaw do m52 natomiast do m50 wszystkie podkladki są takie same Bez wycięcia żadnego na podkladce.Jeśli bym miał już vanosa wyjetego to i przydało by się wymienić oring ten co jest na tłoku,nie wiem tez czy jest jakaś różnica na tej podkladce z wycieciami i całą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do kolesia z podanego przez was linku i spytałem czy ten zestaw będzie pasował do m50,Ja samym początku powiedzal ze Tak ale po krótkiej rozmowie i sprawdzenie vin okazało się ze tam będzie inna podkladka którą musi zamówić z Niemiec.Więc Tak to wygląda,tylko ciekawe czy faktycznie te podkladki są do wymiany czy sam oring tłoka vanosa,jak pisałem na zimnym silniku przy 2tys obr jest slyszalne takie chrobotanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.