Skocz do zawartości

[530d]Klamka wew. kierowcy-jak wymienić?


Severo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam żeby wymienic ta klamke wystarczy wyjac ta zaslepke i odkrecic srobe?

 

oraz mam pytanie czy jest tam jakas linka czy cos bo jak kupilem juz benie to ciezko sie te drzwi otwieraly a teraz na chama musze ciagnac zebym mogl otworzyc drzwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tam są linki.

Jak się za bardzo rozciągną, to trzeba się siłować z drzwiami, otwierają się z trudem mimo podniesionej prawie do końca klamki.

Zdejmij boczek drzwi, jak dostaniesz się do linki to próbuj w jakiś sposób przedłużyć minimalnie jej pancerz, tak żeby nadmierny luz skasować.

Jak wsadziłem tam odpowiednio zeszlifowane regulatory naciągu linek od roweru (te od manetek hamulca) i w ten sposób ustawiłem sobie odpowiednio naciąg linki.

Klamki działają normalnie do dzisiaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerz linki z obu stron musi być zamocowany w takim specjalnym plastikowym uchwycie co by się nie przesuwał, dzięki temu jest prawidłowo napięty, a linka nie jest za długa. Też miałem problem z luźną klamka po zakupie autka. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli linka wyskoczy z tych zaczepów, drzwi nie otworzysz wcale.

Czasem ze starości te pancerze są już tak kruche że pękają (to jest plastik) i się wykruszają, przez co linka traci napięcie, zaczynają się problemy z drzwiami.

Ogólnie mówiąc zamki w bmw są mocno przekombinowane, bardzo skomplikowane mechanizmy, zamiast prostych i sprawdzonych cięgien linki, całość lubi przymarzać w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki w poniedziałek zaczynam walke haha:)

 

a klamke moge kupic w zamienniku czy lepiej tylko ori? bo kawalek pękł .... z tego szarpania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.