Skocz do zawartości

auto zza granicy jako uszkodzone


tommy80

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. Wczoraj słyszałem od znajomego,że można sprowadzić zza granicy auto z niby uszkodzonym silnikiem i wtedy płaci się dużo mniejszą akcyzę itd (warunkiem jest to że auto musi jechać na lawecie). Bo jak mam oddać prawie 24 tys tym pasożytom to aż mnie skręca. Istnieje taki sposób? jeżeli ktoś ma o tym pojęcie to proszę o wypowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aby zaniżyć wartość pojazdu to musisz mieć rzeczoznawce, który pojazd opisze. Potem idziesz z tym do UC i płacisz mniejsza akcyzę o tyle o ile wartość % auta obniży rzeczoznawca. Aha musisz pamiętać, że wartość auta nie może być zaniżona o więcej niż 50%. To tak na szybko w lekkim uproszczeniu. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz obniżyć wartość auta o więcej niż 50%. Musi być to wszystko dobrze udokumentowane. Rzeczoznawca opisze ci stan faktyczny i jak auto niema silnika, lub jest rozkradzione i niema wnętrza to wartość będzie mniejsza niż 50% wartości rynkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz obniżyć wartość auta o więcej niż 50%. Musi być to wszystko dobrze udokumentowane. Rzeczoznawca opisze ci stan faktyczny i jak auto niema silnika, lub jest rozkradzione i niema wnętrza to wartość będzie mniejsza niż 50% wartości rynkowej.

 

Być może tak jest(byłoby fajnie). Tylko, że jak ja rok temu sprowadzałem auto z Niemiec i też obniżałem akcyzę to rzeczoznawca powiedział mi, że jak obniżę wartość pojazdu o więcej niż 50% to mogą kazać mi to auto ze złomować albo będę mieć problem z rejestracją(chociaż do dzisiaj nie wiem dlaczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego co jest powodem obniżenia wartości.

Jak auto niema silnika i skrzyni automatycznej to jego wartość spada o połowę do tego dołóż brak wnętrza to jest jeszcze mniej. Ale po co złomować dobra budę wraz z zawieszeniem, tym bardziej ze w pl kupisz tanio części (silnik, tapicerkę, kokpit).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jeszcze do tego trzeba mieć rachunek niski bo co Ci da rzeczoznawca i kombinacje jak podstawa będzie wysoka. Zrób jeszcze lewy rachunek to w ogóle będziesz miał komplet przekrętów, bo po co spać spokojnie jak można się postresować te 5 lat. :) Szczególnie, że nie masz o tych kombinacjach jak widać pojęcia. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.