Skocz do zawartości

318i m40b18 + sekwencja gaz nagły spadek mocy warkot tłumika


czarny89

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

dosłownie godzinę temu zdarzyło się coś naprawdę dziwne z moim autem.

jako że co jakiś czas cos przy nim robię najpierw podam szczegóły auta

 

bmw e36 318i m40b18 + gaz sekwencja

12 tys. km wymieniany wałek rozrządu razem z popychaczami ( warszatat)

600 km temu wymiana oleju (sam)

600 km temu założone gaz sekwencja (warsztat)

80 km wymienione kable zapłonowe NGK i świece NGK (sam)

 

no i teraz problem

 

Jadąc do pracy wszystko w normie jak zwykle hałasowała pompa wspomagania, ludzie na drodze upierdliwi itp, no ale jak już wracałem zaczęło się coś dziwnego, powoli ruszał mimo ze dałem więcej 'gazu', i zaczął się dziwny warkot, przełączyłem na bezyne żeby dla pewności sprawdzić czy to nie wina lpg, ale objawy te same, próbowałem go przegazować no i naprawdę bardzo powoli ruszał ogólnie przyśpieszał jakby brakło mu mocy ( silnik wył jak opętany)

 

zapewne najlepiej podjechać do warsztatu ale wolę najpierw się spytać bo z pierdołą 30 km nie za bardzo chce jechać.

 

może ktoś się orientuje co może być nie tak albo co powinienem sprawdzić , z góry dziękuje za zainteresowanie i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi na wszystkie gary nie wiem jutro sprawdzę tzn jutro już podjadę na jakiś warsztat,a co do obrotów , chodzi równo. zauważyłem również że linka od gazy przy gaźniku, ma uszkodzony zaczep i ogólnie linka nie naciągnięta miała luz 2-3 cm, po podkręceniu już mniej z 0,5 cm, ale nadal uszkodzony ten zaczep jakoś go owinąłem na szybko taśmą, powinien 30 km wytrzymać : /

 

edit by czarny89: problem teoretycznie rozwiązany, jedna z wymienionych świec była wadliwa, teraz bryka nawet, jeszcze sprawdzę na trasie, ale powinno być okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.