Skocz do zawartości

Temperatura silnika e90 320i


cyc23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Z nawiewu leci gorące wiec termostat się otwiera. Wzrasta do 110 pozniej spada do 105/108 i wzrasta, maleje. Na trasie spada nawet do 85-90 np. na 6 biegu

Hmm nigdy w dłuższej jeździe nie sprawdzałem temp, ale generalnie u mnie przy jeździe po mieście (jazda a nie stanie w korku) trzymało 105... nie wiem do ilu spadło by przy powolnej jeździe na trasie. To, że leci gorące powietrze to ok, termostat się otwiera, ale po pierwsze może otwierać się za słabo lub zbyt późno....

Temperatura raczej nie powinna aż tak spadać... pomyślałbym raczej nad zmianą termostatu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie dlaczego przy 110 stopniach się wentylator nie włącza? Można jakoś sprawdzić czy on w ogóle trybi?

Kolego jak masz inpe to podłącz , jeżeli masz niesprawny wentylator to wyjdzie błąd . U mnie tak było i wymieniłem wentylator :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Pytanie dlaczego przy 110 stopniach się wentylator nie włącza? Można jakoś sprawdzić czy on w ogóle trybi?

Kolego jak masz inpe to podłącz , jeżeli masz niesprawny wentylator to wyjdzie błąd . U mnie tak było i wymieniłem wentylator :cool2:

 

sorry za of top, ale JAGA, masz w opisie e90 320i 150km, "juz prawie 200" możesz wyjawic sekret jak to zrobiłes z wolno ssaka ze 150 na 200 :duh:

sprzedam Cobb access port v3 pod silnik N55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dlaczego przy 110 stopniach się wentylator nie włącza? Można jakoś sprawdzić czy on w ogóle trybi?

Kolego jak masz inpe to podłącz , jeżeli masz niesprawny wentylator to wyjdzie błąd . U mnie tak było i wymieniłem wentylator :cool2:

 

sorry za of top, ale JAGA, masz w opisie e90 320i 150km, "juz prawie 200" możesz wyjawic sekret jak to zrobiłes z wolno ssaka ze 150 na 200 :duh:

 

Kurde muszę to wykasować bo to jest 200 km na liczniku :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A ktory konkretnie Przewod dopytuje, bo u mnie wlacza sie przy 108/09 spada do 107 tylko... a czasem wzrasta do 111 ale gdy wentylator juz nie pracuje. Zastanawiam sie czy termostatu nie mam trafionego. Bo dolny waz od chlodnicy jest tylko letni. A jak u Was jest z dolnym wezem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

dziwna sprawa pobawiłem się chwilę inpą i temp (ALE TYLKO NA POSTOJU, przy dodawaniu odejmowaniu gazu) czasem trzyma 105.75 - 108.75, po kilku cyklach włączenia wyłączenia wentylatora 108.75-110.75....

Muszę to sprawdzić jeszcze podczas jazdy, bo na postoju jak trzymam 2500obr/min to temp stoi jak wryta 105.75 lub 108.75... bardziej mi to wygląda na przekłamanie jakiegoś czujnika niż rzeczywiście wahania temperatury

Tak jak pisałem wcześniej dolny wąż od chłodnicy jest letni... Mam prośbę jeśli możecie, sprawdźcie czy i u Was ten wąż jest chłodny.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

chodzi mi o wąż numer 3 na rysunkach (ten od chłodnicy do pompy po stronie pasażera):

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/17_0348-prowadzenie-wezy-wody-ukl-chlodn/vKS95465

http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/17_0723-weze-plynu-chlodzacego-ukladu-chlodzenia/vKS95465

Super będę wdzięczny za sprawdzenie, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Witam serdecznie,

mam takie pytanie, pełzałem dziś sobie przez lekko zakorkowane Opole, temperatura na zewnątrz ok 23stC, i wyskoczył mi żółty komunikat z termometrem, wystraszyłem się, wyłączyłem klimatyzację, ustawiłem temperaturę na max (mam potencjometry, nie klimatronik) i nawiew do połowy, aby zmniejszyć temperaturę silnika, po około minucie komunikat zgasł. Dlaczego stało się coś takiego, czyżby wentylator nie funkcjonował? Ktoś wie, przy ilu stopniach wyskakuje ten komunikat? Po około 5 minutach jazdy w piekielnym upale (tym z nawiewów) ponownie włączyłem klimę i dojechałem do domu bez problemów (ok. 35km). Nie sprawdzałem wtedy, jaką temperaturę miał silnik, bo sztuczkę z wejściem w tajne menu odkryłem dopiero po powrocie, przeglądając internety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
myślę, że musiałeś mieć powyżej 112C/115C... sprawdź najpierw poziom płynu, ewentualnie odpowietrz układ. Masz płyn a nie wodę??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
to nic tylko wchodzisz w menu ukryte lub podłączasz najprostszego kompa, odpalasz auto i patrzysz na temperaturę i na wiatrak. Ale patrzysz a nie słuchasz, bo wiatrak chodzi tak cicho że go nie usłyszysz. Musi zacząć się kręcić na I prędkości w okolicach 105-108C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak myslalem ,ze mam problem.Dopiero po 108st C wlacza mi sie delilnie wiatrak.Odpowierznie ukladu na poczatek.Pozniej podepnij go pod Inpa I zczytaj blad ewentualny.Jak wlaczasz klime to powinnien wiatrak chodzic.Sprawdz sobie tez bezpoeczniki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pojezdzic tak troche po odpowietrzeniu na wlaczonym zegarze z ukrytego menu odczyt temperatury silnik I zobacz czy jak osiaga Te 108 czy Za chwile nie zbija Ci jej do ok 105 st C.Jesli tak to sie nie martw.Nie zagotuje sie .Moze tez masz plyn stary I trzeba by bylongo wymienic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.