Skocz do zawartości

E61 Tylne zawieszenie pneumatyczne - nie równo stoi


krecik5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich i chciałbym się podpiąć pod temacik a mianowicie od kilku dni jestem posiadaczem E61 z pneumatyka z tyłu tak się stało że spodobał mi się samochód że zaryzykowałem z tą marką a nie miałem tego w planach :) i na dzień dobry dostałem w pychol tzn od wczoraj samochód stoi jak by było dopompowane powietrze z kompresora różnica między przodem a tyłem to jakieś 3 cm. Raz jedyny słyszałem jak kompresor pompuje powietrze i od tego dnia cisza , ostatnio jechałem w komplecie plus załadowany bagażnik po dotarciu na miejsce i wyłączeniu samochód miał tył obniżony kiedy był pusty odpaliłem silnik i trochę go podniosło a teraz widać że tył wyraźnie jest wyżej niż przód .

Na desce świeci się auto na podnośniku i pisze że zawieszenie nie działa co robić mam , może to być jakiś wężyk lub inne goooowno czy szykować 500€ na nowy kompresorek . Nie chcę się rozczarować tą marką bo jazda nim jest fenomenalna powiedzcie co mógłbym najpierw sam zrobić bo poza tym wiem że muszę wymienić okablowanie w tylnej klapie zamówiłem już zestaw naprawczy aaa i co oznacza ten mały trójkącik na kompie .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wyposaż się w kabel do diagnostyki i oprogramowanie INPA, wtedy po odczycie błędów będzie prościej cokolwiek doradzać. Mały trójkącik oznacza jakiś błąd w komputerze pokładowym, typu żarówka, brak płynu sprysikwacza, rezerwa, brak przeglądu itp. dowiesz się więcej przytrzymująć klawisz "CHECK" na manetce kierunków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może to być czujnik wysokości zawieszenia, więc spokojnie z wyrokami, wszystko wyjdzie na komputerze z programem do bmw.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDXA a gdzie takowy kabel i oprogramowanie dostanę i czy można go zainstalować w telefonie ? Czy raczej muszę kupić cały zestaw do diagnostyki. Dzięki wam za pocieszenie trochę już mi lżej ;) mam nadzieję że oczarowanie tym autem będzie trwało w nieskończoność
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np allegro, wielu sprzedawców nieoficjalnie dorzuca INPE, można też znaleźć w sieci. Programy na telefon sobie podaruj, wiele tym nie zdziałasz. Generalnie ukłąd zawieszenia pneumatycznego jest konstrukcyknie bardzo prosty i przy odrobinie "pomyślunku" nie jest trudny w diagnostyce
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDXA właśnie sprawdzałem "check" i wyskakuje komunikat OK więc hmmm niby jest ok ale no muszę chyba na serwis i pod kompa bo jak wylanczam auto to zaraz pokazuje się obrazek samochód na podnośniku jak coś więcej będę wiedział to zgłoszę się z odpowiedzią co to jest lub było
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdzałem komputer pokładowy w ustawienie auta czy jakos tak i ta ikona auta na podnośniku odznaczona jest na zielono czyli rozumiem jest ok a jeśli tak to czemu pomiędzy zegarami po wyłączeniu auta świeci się ona na żółto ? A do tego pojawia się obrazek samochodu z dwoma strzałkami pod samochodem domniemam że chodzi o pneumatykę tylnego zawieszenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.