Skocz do zawartości

320d - adapter do telefonu


lmbanach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam adapter do starego telefonu nokia, taki jak ten:

 

http://sprzedajemy.pl/adapter-bmw-nokia ... daz,193250

 

Czy jest możliwość ściagnięcia skądyś do jakiegoś nowego modelu?

 

Albo czy jest jakiś adapter adaptera :D na blietooth?? Jak wiadomo w nowych telefonach rozmowa idzie juz po bluetoothie, wieć może ktoś wpadł na pomysł, żeby w miejsce gdzie był adapter (pod podłokietnikiem) na telefon włożyć adapter z bluetoothem.. z jednej strpony łaczył by sie po złaczach z samochodem (kieronica - odbiór rozmowy) a z drugiej bluetoothem z telefonem, pewnie w tym wypadku już nie tylko NOKII.. ;))

 

No więc czy ktoś wie, czy takie coś istnieje i można to gdzieś kupić.. allegro/ebay etc...

 

 

Z góry dzięki za pomoc/sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmień linka bo nie działa.

Po drugie chyba nie musisz nic kupować... chyba.

U siebie mam adapter pod Sony Ericsson K750i , zakupiłem specjalnie pod niego telefon na Aledrogo... myślałem że wystarczy wsadzić i zadziała ... i d.pa nie zadziałał.

W/g Vin'a nie mam bluetooth tylko instalację "przygotowaną" pod bluetooth - 644 PREP. FOR. MOB. PH. BLUET. INTERF.

Bluetooth jest !! Kod wyciągnąłem INPą - podstawka służy mi tylko do ładowania bo telefon działa po blu-cie z ... kieszeni.

Paruje się naciskając guzik ( ten z mówiącą buźką) na wyłączonej stacyjce i przekręcając w pozycję zapłon - po kilku sekundach powinien być komunikat parowania i samochód ma widoczny interfejs Bluetooth...

Udało mi się tylko raz wymusić to parowanie - za drugim razem robiłem to INPą.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke motoryzacyjnym slangiem zarzucasz, a ja dopeiro zaczynam to hobby i nie b. Cie zrozumiałem..

no " Kod wyciągnąłem INPą " nieb. rozumiem...

i adekwatnie tego, że za drugiem razem też po tym czymś się łączyłeś..

 

A ja mam S644A PREP.FOR.MOB.PH.BLUET.INTERF. -czyli chyba podobnie jak u Ciebie.

 

Pytanie mam w takim razie do Ciebei jak to mam zrobić. Rozumiem, żę bluetooth może łączyć się z każdym telefonem, no chyba ze auto fizycznie musi mieć wpięty tel do odp przystawki w jakimś tam celu weryfikacyjnym...

 

Powiedz mi proszę jak mam podłaćzyć się po bluetoothie z tel.. np nokia e65 dla przykłądu, bo taki mam w tym momencie.. ;pp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak - INPA to program diagnostyczny .... sprawdź w dziale diagnostyka.

Potrzebny jest jeszcze interfejs (kabel) - ja mam najtańszy (w czasie gdy kupowałem - teraz jeszcze ceny spadły) za 70 zł z Aledrogo.

Jak wiesz przy łączeniu urządzeń przez Bluta musisz podać kod urządzenia z jednej jak i z drugiej strony (identyczny).

W samochodzie ten kod jest wpisany na stałe i masz go w instrukcji do telefonu. Ja nie miałem instrukcji i odczytałem go programowo INP'ą.

Blut w samochodzie nie jest widoczny dla innych urządzeń i nie da się sparować przez wyszukanie urządzenia... potrzeba wymusić widoczność włączając parowanie guzikiem i przekręcić stacyjkę lub drugim sposobem przez program INPA...

Ot całe KNOW HOW...

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK! Będę próbował i dam znać jak mi poszło.. Jade dziś po kabel, widze ze znasz sie na tym.. czym sie różnia te dwa kable??

 

http://allegro.pl/interfejs-usb-bmw-k-d-can-gt1-inpa-dis-obd2-i2172788234.html

 

oraz

 

http://allegro.pl/interfejs-bmw-e39-e46-e60-e90-usb-1996-06-inpa-pl-i2177419342.html

 

oprócz ceny oczywiście.. Mówiłem, że po 70 jakiś a tu już za 50 są i podobno w znalej firmie/marce... pomożesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...widze ze znasz sie na tym.. czym sie różnia te dwa kable??

Cała wiedza zdobyta na forum... ;)

Kable te "niszowe" to chyba jeden Chiński czort - różnica w cenie (50-70) to chyba kwestia marży sprzedawcy lub ceny za jaką kupił od chinoli.

Ten droższy kabel ma CAN'a - dla nas (e46) nie ma znaczenia więc nie warto przepłacać.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się!!

 

Byłem w centrum BMW w Krakowie (nota bene b. polecam serwis, pełen profesjonalizm o wszystko można pytać, na wszystkie męczące pytania odpowiedzą, poza tym można łazić po garażu i jest dostępne piciu w poczekalni, kawka, sofa skórzana,tv, play station + dwa pady ;D) Ja byłem b. zadowolony. Wracając do tematu.. robiłem coś u nich i przy okazji zczytali mi ten kod do bluetootha i połączyli z telefon, straaasznie fajna sprawa, taka rozmowa do kierownicy! ;D

 

Dzięki za pomoc i temat uważam za zamknięty!

 

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.